Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bezleri, kurur, tukuruk

Tukuruk Bezleri Neden Kurur

Eski 10-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Tukuruk Bezleri Neden Kurur

tukuruk bezleri neden kurur

Tükürük salgısındaki azalma ağızda oldukça ciddi sorunların oluşmasına yol açabilmektedir Diş Hekimi Aslı Ercanlı Ünal, ağız kuruluğunun farklı birçok sebebi olduğu belirtiyor ve ağız kuruluğunun belirtilerini, nasıl tedavi edilebileceğini ve alınacak önlemleri şöyle açıklıyor Diş hekimi Ünal, ağız kuruluğunun nedenleri arasında yaşlılık, romatizmal hastalıklar, bağışıklık sistemi hasarı hormonal bozukluklar (şeker hastalığı), nörolojik bozukluklar gibi sistemik hastalıkların, kafein ve alkol tüketimi ve hamileliğin bulunduğunu belirtiyor Ağız kuruluğu nedeniyle bakteri plağı ve yiyecek artıklarının ağız içinde biriktiğini bunun da dişeti hastalıklarını ve diş çürüğünü hızlandırdığını belirten Aslı Ercanlı Ünal, tükürüğün yıkama-temizleme fonksiyonun diş yüzeylerini temiz tutmaya yardımcı olduğunu, böylelikle çürük önlemede etkili olduğunu sözlerine ekliyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com