Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
denetim, finansal

Finansal Denetim

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Finansal Denetim

Finansal denetim

Finansal denetim nedir

Finansal denetim, işletmelerin mali durumlarının uygulanan ilkelere göre denetçi tarafından denetlenen bir faliyettir Finansal denetim, işletmelerin yıllık finansal tablo ve diğer finansal bilgilerinin, bu tablo ve bilgiler için belirlenen kriterlere (örneğin, halka açık şirket finansal tabloları için Kurulca belirlenmiş veya kabul edilmiş finansal raporlama standartlarına) uygunluğu ve doğruluğu hususunda, makul güvence sağlayacak yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtlarının elde edilmesi amacıyla, genel kabul görmüş finansal denetim standartlarında öngörülen gerekli tüm finansal denetim tekniklerinin uygulanarak, defter, kayıt ve belgeler üzerinden denetlenmesi ve değerlendirilerek rapora bağlanmasını ifade eder Bağımsız denetçiler ve kamu denetçileri tarafından

yapılır Bağımsız denetçi firmalarına internetten kolayca ulaşılabilir Bu firmalar sizlerin işletmeleri için mali durum hareketlerinizi denetleyebilirler Finansal denetimin yapılabilmesi için gerekli olan ön şart ise finansal planlamalardır Denetim sistemlerine göre Du Pont denetim sistemi örnek olarak gösterilebilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com