Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başvuru, eşini, kadınlara, kaybeden, neler, şartları, yardım

Eşini Kaybeden Kadınlara 12.000 TL Yardım! Başvuru Şartları Neler?

Eski 2 Hafta Önce   #1
Şengül Şirin

Eşini Kaybeden Kadınlara 12.000 TL Yardım! Başvuru Şartları Neler?

Eşini Kaybeden Kadınlara 12000 TL Yardım! Başvuru Şartları Neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, eşini kaybeden ve maddi zorluk yaşayan kadınlara yönelik önemli bir destek programı başlattı Bu kapsamda, belirlenen kriterlere uygun dul kadınlara, yıllık toplam 12000 TL'ye varan nakdi yardım sağlanacak

Kimler Yararlanabilir?

Sosyal Güvencesi Olmayanlar: Eşi vefat eden ve herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kadınlar bu destekten faydalanabilir
Geliri Bulunmayanlar: Ekonomik durumu yetersiz olan ve düzenli bir geliri olmayan kadınlar öncelikli olarak değerlendirilecektir
Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvurular, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden veya en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na şahsen yapılabilir Başvuru için gerekli belgeler ve detaylı bilgiye bakanlığın web sitesinden ulaşılabilir

Destek Ne Zaman ve Nasıl Verilir?

Başvuruları uygun bulunan kadınlara, her iki ayda bir 2000 TL olmak üzere toplamda 12000 TL ödeme yapılacak Ödemeler, başvuru sahibinin banka hesabına havale edilecektir

Desteğin Amacı

Bu programın amacı, eşini kaybeden kadınların temel ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olmak ve onların ekonomik bağımsızlıklarını güçlendirmektir Böylece, kadınların toplumdaki yerlerini korumaları ve daha iyi bir yaşam sürdürmeleri amaçlanmaktadır

Ek Bilgiler

Başvuru Süreci: Başvurular yıl boyunca kabul edilmektedir
Detaylı Bilgi: Program hakkında daha detaylı bilgi almak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nı arayabilir veya ilgili birimlere başvurabilirsiniz

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com