Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
binası, hizmet, kurumu, kültür, ortak, sanatları, türk, türksoy, türksoyun, yönetimi

Türk Kültür Ve Sanatları Ortak Yönetimi Türksoy'un Hizmet Binası Ve Türksoy Kurumu

Eski 08-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Türk Kültür Ve Sanatları Ortak Yönetimi Türksoy'un Hizmet Binası Ve Türksoy Kurumu

Türksoy'un Hizmet Binası ve Türksoy Kurumu
TÜRKSOY'un resmi dili Türkçe, yönetim merkezi Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti Ankara'dır TÜRKSOY'un yeni Genel Müdürü olarak Kazakistan eski Kültür Bakanı Duysen Kaseinov'un oy birliği ile seçilmiştir Duysen Kaseinov, bir devlet adamı ve akedemisyen olmasının yanı sıra çok değerli bir sanatçıdır
TÜRKSOY teşkilatının Yerleşimi, Milli Temsilcilerinin ve Milletler Arası Personelinin Statüleri Hakkında Protokol" Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ile TÜRKSOY Genel Müdürlüğü arasında 04 Eylül 1994 tarihinde Ankara'da imzalandı
Teşkilatın sekretarya hizmetleri Genel Müdürlük kanalıyla yürütülmektedir Bu organın yönetimi Türk dili konuşan ülkeler kültür bakanları daimi konseyinin seçimle iş başına getirdiği Genel Müdür tarafından yürütülür Üye ve gözlemci üyeler hak ve görevlerde eşittir
Türksoy Genel Müdürlüğü: Ankara Oran Ferit Recai Ertuğrul Caddesi'ndedir

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

akmurad.ovezov@mail.ru

Eski 11-27-2012   #2
akmurad
Icon47

akmurad.ovezov@mail.ru

Selam Sayin Müdür Nasil siz iyimi Lütfen ben muzik egitim yapasim geliyor yardimci olabilirsinizmi Ben "Türkmen Ney" sistemini Türkiyede çalişmak isteyorum Lütfen bana en kisa zamanda cevap yaz, bekleyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com