Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atlayıp, düşünen, etmeyi, intihar, köprüden

Köprüden Atlayıp İntihar Etmeyi Düşünen

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Köprüden Atlayıp İntihar Etmeyi Düşünen

Köprüden atlayıp intihar etmeyi düşünen Yaşar Alptekin

Yaşar Alptekin: 'Köprüden atlayarak intihar edecektim'Kur’an-ı Kerim’i 7 kere hatim ettiğini söyleyen Yaşar Alptekin, intiharı düşündüğünü itiraf etti

ajans5

15 09 2009, Röportaj Yaşar Alptekin: 'Köprüden atlayarak intihar edecektim'Kur’an-ı Kerim’i 7 kere hatim ettiğini söyleyen Yaşar Alptekin, intiharı düşündüğünü itiraf etti Dini kullanarak ticaret yaptığı yönündeki iddialara da sert cevap verdi

Röportaj: Şebnem ÖZUZCAN-BUGÜN Gazetesi

Yaşar Alptekin'le bu röportaj vasıtasıyla tanıştım Kendisinden çok etkilendim İyi niyetli bir insan Allah nasip etmiş hak yoluna girmiş, namazını kılıyor, iyi bir mümin olmak için var gücüyle ibadet ediyor, çalışıyor Çok şey yaşamış, çok şey görmüş Boğazına kadar günaha batmış Ama hepsi geride kalmış Artık tek amacı, Hakk’ın rızasını kazanmak! Allah yolunu açık etsin

SAKIP AĞAYA BORÇLUYUM

Bir zamanlar deri mont giyen, kulağına küpe takan, içki içen, sabaha kadar diskolarda eğlenip dans eden Yaşar Alptekin'i hidayete erdiren olay ne oldu?

Tarih 12 Nisan 2004 günlerden Pazartesi idi Sakıp Ağa'nın Fatih Camii'ndeki cenaze namazına gittim İnanın oraya niye gittiğimi bilmiyorum O güne kadar Sakıp Ağa'yı 100 metre uzaktan bile görmemiştim Ne zaman avludan içeri girdim, Yaşar Alptekin'in havası alınmaya başladı Nasıl bir balonun havası alınır, havamın söndüğünü hissettim Türkiye'nin en zengin adamı ölmüş, orada yatıyordu O kadar fabrikası, malı mülkü, şöhreti vardı, hiçbirini yanında götüremiyordu O tabuttaydı ve yalnızdı Kendimi düşündüm Bir gün ben de ölecektim Geçmişime baktım Bir korku sardı içimi O güne kadar gençlere kötü örnek olmuş, bir insandım ben Gerçeklerle yüzleştim İşte, namaz kılmaya, Allah yolunda olmaya o an karar verdim

AİLEM DELİRDİĞİMİ DÜŞÜNDÜ

İman sonrasında yaşadığınız kabuk değişiminizi, his dünyanızı ve yaşadıklarınızı bize anlatabilir misiniz?

Ben gül bahçesinde doğmadım Bataklığın içinde dünyaya geldim Çöplükten geldim ya, namazla, imanla gül bahçesinin içine girdim Şimdi gülün kokusu, gülün dikeni, gülün yaprağı; ben güle büyüteçle bakıyorum Namazla yeniden dünyaya geldim Nüfus kağıdıma bakarsanız 2009 itibariyle yaşım 47 ama ben beş yıl önce namaza başlamış biri olarak kendimi 5 yaşında görüyorum Çünkü namaz insanın yeniden doğuşudur Bu doğuşa bizzat kendi nefsimle tanıklık ettim Kıyamla, rüküyla, secdeyle tüm hayatınızı tanzim ediyor, bütün yaşam alfabenizi yeniden söküyorsunuz Şimdi imamdan önce camide yerimi alıyorum Camiye ilk ben giriyorum, camiden en son ben çıkıyorum Abdestimi alırken, yürürken, konuşurken her türlü edebime dikkat ediyorum Kendimi taze tutabilmek için, küflenmemek için Allah dostlarının yanına gidiyorum ve cilalanıyorum

OTOBÜS PARAM BİLE YOKTU

Hayatınız maddi açıdan nasıl geçti?

1999 yılında borçlarla boğuştum Dibe vurmuştum Herkes kapılarını bana kapattı Yanlış yatırımlar yaptım Sürekli dolandırıldım Sabahları kalkar kalkmaz içki içmeye başlıyordum Gece kulüplerinden sabaha karşı 6'da geliyordum Sahip olduğum her şeyi kaybetmiştim Param yoktu ama Yaşar Alptekin adını korumak zorundaydım Otobüse binemezdim Üsküdar'dan Bostancı'ya yürürdüm Boğaz Köprüsü'nden yürümeyi bile düşündüm Bütün bunlar bana, Rabbimin parayla, zenginlikle, yoksullukla, açlıkla kullarını sınadığını öğretti Bende sınandım Hatta kendimi öldürmeyi düşündüm İntihar girişiminde bulundum

İntihar edecektiniz öyle mi?

Kızım 5 yaşındaydı O zamanki sıkıntılara dayanamadım Ne, sabır verecek kuvvetli bir imanım vardı, ne de içimi rahatlatacak bir ibadetim Sanki bir çözüm gibi intihara teşebbüs ettim Motosikletle Boğaz köprüsünden aşağı atacaktım kendimi Ama tekrar geriye dönüşüm korkuyla oldu Atlamaya 15 metre kala vazgeçtim

TİŞÖRTLERİMDE DAVET VAR

Sattığım tişörtler yüzünden dini kullanıp kazanç sağladığımı söyleyenler cesaretsizdir Bir arkadaşla birlikte ortak yaptırıyoruz, Eyüp Sultan Kitapevi'nde satıyoruz Tanesi 20 lira Helal yoldan para kazanıyorum, kimseyi kandırmıyorum Tişörtlerimde, 'Ey kul etme dünya nazı kıl namazını” gibi ifadeler var Bu mesajları gençler alsın istediğim için tişörtleri yapıyorum

SEVGİLİMİ ARABADAN ATTIM

Peki ya kadınlara karşı nasıl bir erkektiniz, bana davrandığınız gibi centilmen miydiniz yoksa çok mu kabadayıydınız?

30'lu yaşlardaydım Cahiliye dönemimde sevgilimi arabadan attım, Allah affetsin Pişmanım ama hak etmişti Fazlasıyla hak etmişti ama bugünkü aklım olsaydı yapmazdım Çok kızdırdı beni Şişli'de oldu bu olay Kıza hızla bir tokat attım Kapı açıktı, arabadan düştü, yuvarlandı Bir kere de bir kadına iki üç kez tokat attım O da yine haksızdı Kadınlar erkekleri delirtiyorlar "Car car car", "Tamam sonra konuşalım" diyordum, o durmuyordu, artık tokat farz olmuştu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com