Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Gezelim, Görelim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
antalya’daki, arttırıldı, denetimler, mali, tesislere, turistik, yönelik

Antalya’Daki Turistik Tesislere Yönelik Mali Denetimler Arttırıldı

Eski 09-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Antalya’Daki Turistik Tesislere Yönelik Mali Denetimler Arttırıldı

Maliye Bakanlığı, turizm sektöründe belge düzeni ve kayıtlı ekonomiye geçişi sağlamak amacıyla, Antalya ve ilçelerinde turistik otel, tatil köyleri, disco, bar, restoran ve eğlence yerlerini gece-gündüz denetlemeye başladı

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü AA muhabirine yaptığı açıklamada, Maliye Bakanlığı merkez teşkilatında 'Özel Yoklama Yetkisi'ne sahip 95 uzman ile toplam 149 özel vergi denetim memurundan oluşan “Maliye Ordusu”nun, Antalya ve turizm bölgesindeki ilçelerde gündüz ve gece denetim yaptığını kaydetti

Sütçü, 5'i gece, 2'si yol denetimi, 6'sı otel ve tatil köyleri ile turistik tesisler, 1'i ihbarlar, 4'ü plaj, alışveriş merkezleri ile aktivite olan yerleri denetlemek üzere 18 ekibin görev yaptığını ifade etti

Geçen hafta başlayan denetimlerin 15 Eylül'e kadar süreceğini belirten Sütçü, şöyle konuştu:
“Denetimler başlamadan önce vergi mükelleflerini denetim yapılacağı konusunda uyardık Görevlilere herhangi bir zorluk çıkarmamaları ve talep edilen belgeleri göstermelerini istedik Mükelleflerimizin vergilendirme ile ilgili aaaalerini eksiksiz yerine getirme arzu ve kararlığı bilinmekle birlikte, ülkemizde maalesef halen kayıt dışılık ve belgesiz satışın devam ettiği görülmektedir Vergi gelirlerinin artırılması, vergi kayıp ve kaçağının önlenmesi, vergilerin adil bir şekilde, süresinde tam olarak toplanması için bu yöndeki denetimlerimizin devamlı olarak yapılması gereği ortadadır

Vergi denetimlerinin haksız kazancı da önleyeceğini kaydeden Sütçü, vergi denetim uzmanlarının, inceleme yapacağı işyerlerine 'müşteri' gibi gidip denetleme yaptığını belirtti Sütçü, şöyle devam etti:
“Vergi denetim uzmanları incelenecek işyerine müşteri gibi gidip denetim yapıyor Sabah ve akşam kazanç yoğunlukları karşılaştırılıyor Denetimlerde fiş, fatura ve yazar kasa düzenine uyup uymadığı ve vergi ödeyip ödemediği kontrol ediliyor Belge düzenine uyulmasını ve kayıtlı ekonomiye geçişi sağlamak istiyoruz

Mobil Şikayet Aracı Oluşturuldu

Sütçü bu arada, vergi denetim uzmanlarının hizmetinde olan araçların, “Mobil Şikayet Aracı” olarak hizmet verdiğini söyledi Bu araçlara, vatandaşların şikayetlerini iletebileceklerine ilişkin yazı astıklarını anlatan Sütçü, “Vergi denetim elemanlarımız vatandaşların yapacağı şikayetleri anında değerlendirecek” dedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com