Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kitabı, saygı, yeni, öztürkün

Saygı Öztürk'ün Yeni Kitabı...

Eski 11-15-2009   #1
Şengül Şirin

Saygı Öztürk'ün Yeni Kitabı...

Saygı Öztürk'ün Yeni Kitabı

SAYGI'ya ben "kitap fabrikası" derim! Aynı zamanda "haber fabrikası" olarak görev yapar İnanılmaz kitaplar ve Hürriyet'te muhteşem haberler yazar Şimdi elimde son kitabı var Sağolsun, önsözünü bana yazdırdı, kitabı basılmadan önce bir solukta okudum:

"1 Kuzey Irak Operasyonunun Bilinmeyen Yanları Sınır Ötesi Savaşın Kurmay Günlüğü" (Doğan Kitap)
Türk ordusu ilk kez 1992 yılında Kuzey Irak'a girdi ve terör yuvalarını dağıttı Saygı bu operasyona ilişkin savaş ceridelerini ele geçirmiş Hem harekátın askeri boyutunu, hem de perde arkasında yaşanan, ilk kez bu kitapta açıklanan ve gözleri yaşartan, bazen de düşündüren insancıl, duygusal olayları anlatıyor:
"Genelkurmay Başkanı, mayında ellerini, ayaklarını ve gözlerini yitiren ve sonra şehit olan astsubaya sordu: ''Bir isteğin var mı evladım?'' Astsubay yanıt verdi: ''Gözlerimi istiyorum komutanım"
"Komutan telsizden iki cümle duyar: ''Mayına bastık'' veya ''sıcak temas var'' Yıllar gibi uzun süren, ömründen neleri aldığını bilmediğin 20-30 saniye sonra ''yaralımız var'' sesini duyduğun zaman ''şehidimiz yok'' diye sevinirsin"
Bu kitabı mutlaka okumanızı öneririm İlk kez açıklanan belgeler, fotoğraflar, söyleşiler Hele ayağı mayında kopmuş, yerde yatan askerin fotoğrafı
Ellerine sağlık Saygı Öztürk, önümüze bir pencere daha açtın

Emin Çölaşan

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com