Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgi, kaynakları, merkezi, toprak, ulusal

Toprak Ve Su Kaynakları Ulusal Bilgi Merkezi

Eski 10-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Toprak Ve Su Kaynakları Ulusal Bilgi Merkezi

Toprak ve Su Kaynakları Ulusal Bilgi Merkezi

• Toprak ve Su Kaynakları Veri Tabanı Atlası

• Kırsal ve Tarımsal Altyapı Hizmetleri Veri Tabanı Atlası

• Türkiye Genel Jeoloji Haritası Atlası

• Türkiye Genel Toprak Haritası (Alt Gruplar) Atlası

• Türkiye Genel Toprak Haritası (Birimler) Atlası

Sayısal ve Basılı Harita Birim Fiyat Listesi

Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü Toprak ve Su Kaynakları Ulusal Bilgi Merkezi (UBM); ulusal düzeyde belirlenen görev, sorumluluk ve yetki çerçevesinde, kurumlar arası işbirliği ile, ihtiyaç duyulan veritabanı ve sayısal coğrafi bilgilerin standartlara uygun olarak üretimi, revizyonu ve değişimini yapmak ve yaptırmak amacıyla kurulmuştur

Ulusal Bilgi Merkezi’nin temel verilerini ulusal anlamda konumsal ve konumsal olmayan toprak ve su kaynakları ile ilgili coğrafi veriler oluşturmaktadır Veri tabanındaki verilerin işlenmesi, güncelleştirilmesi ve analizi sonucu üretilen yeni veriler yardımıyla farklı ölçeklerde haritalar üretilmektedir Üretilen harita ve dökümanlar KHGM Ulusal Harita Arşivinde muhafaza edilmektedir

UBM çalışmaları çerçevesinde üretilen veriler, çeşitli medya unsurları ile (CD ROM, İntranet, İnternet, basılı yayın, vs) öncelikle KHGM merkez ve taşra birimleri olmak üzere kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır

Tel:03122878104

Faks:03122878097

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com