Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çizilir, işe, kroki, yarar

Kroki Ne İşe Yarar , Kroki Neden Çizilir

Eski 10-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kroki Ne İşe Yarar , Kroki Neden Çizilir

Kroki, herhangi bir bilginin daha anlaşılır, göze hoş görünür halde gösterilmesi amacıyla kullanılır Krokisini çizdiğimiz şey bir bina projesi, bir harita veya herhangi bir nesne olabilir Kroki, çok detaylı çizilebildiği gibi birkaç saniye içinde kabataslak da çizilebilir Bire-bir ölçüde olması gerekmez
Bazı filmlerde karakterlerin önce krokileri (kabataslak çizimleri) çizilir, sahneler ortaya çıkarılır Bu görüntüler bu şekliyle bir çizgi romanı andırır Çizilen bu krokiler daha sonra sahnelerin çekimi esnasında çok işe yarar Çizimlerde çoğu şey netleşmiş olduğundan sahneler daha kolay ve hızlı çekilebilir Başka herhangi bir amaçla da kroki çizimine başvurulduğu olur

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com