Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ürünler > Kitap, Film & Müzik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
değişimin, taniklari

DEĞİŞİMİN TANIKLARI

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

DEĞİŞİMİN TANIKLARI

DEĞİŞİMİN TANIKLARI

Selçuklu sanatı, özel olarak süslemeler üzerine yapılan araştırmalar şunu gösterdi ki; ayrıntılı biçim çözümlemeleri yanında şekil ve motiflerin ''anlam boyutu'' ortaya konulmadıkça bir yere varmamız mümkün değildir Çünkü ortaçağ süsleme anlayışı içinde, hem Budizm ve İslam tarikatları, hem de totemizm ve avcı-göçebe toplum yapısının inançları birlikte kaynaşıyorlar Bunlara eklenen Anadolu yorumu ise Selçuklu kimliğini öne sürüyor

Türk sanatının kavranabilmesi için ikonografi yönteminin tek başına geçerli olamayacağı açıktır O halde bu yöntemin sınırlarını aşarak, daha özel anlatım dillerini de çözmek durumundayız

Bu kitapla, son 20 yıl içinde bu alanda yapılan tartışmaları gündeme getirirken, son bölümde sunduğumuz geniş bir bibliyografyayı ile daha yeni araştırmalara yol açmak istedik

Ürünün Resimleri:

Ürün Özellikleri :
  • Garanti Açıklama : KKTC ve Yurtdışına satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır

Piyasa Fiyatı - 11092012
9,00 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com