Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ürünler > Kitap, Film & Müzik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adamları, bilim, işık, müslüman, tarihe, tutan

Tarihe Işık Tutan Müslüman Bilim Adamları

Eski 09-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bütün tarihçiler ve tarih bilimi Orta Çağ’ı, batı dünyasının karanlık devri olarak nitelendirirken aynı çağı ise Doğu’nun Altın Çağı olarak izah ediyor
Öyle bir devir düşünün ki, adaletli yönetimler, bilim ve sanata önem veren yöneticiler, her kentin adeta kültür sanat merkezlerine dönüştürüldüğü, çağdaş eğitim kurumlarının kurulduğu, ve bu kurumlarda yetişen binlerce ilim adamını yaşadığı bir çoğrafya Böylesine mükemmel bir atmosferde çağlara ışık tutan insanların yetiştiğini biliyor musunuz?
Dünya kültür ve medeniyetini gelişmesine önemli katkıları bulunan müslüman bilim adamlarımızın yaşam öykülerini ve bilime hizmetlerini inceledik Günlük hayatta icatlarını kullandığımız ama ismini bilmediğimiz bilim adamlarımızın isimleri şunlardır: ALİ BİN İSA, GIYÂSEDDİN CEMŞİD, ALİ BİN RIDVAN, ALİ KUŞCU, BİTRUCİ, CÂBİR BİN HAYYÂN, EL CEZERİ, EBHERÎ, FATİH SULTAN MEHMET, KADIZADE RÛMÎ, EBU’L VEFA, EBÛ’L FÎDÂ, EL-KİNDÎ, İBN-İ FİRNÂS, İBN-İ SİNA, İBNÜ’N-NEFÎS, LAGARİ HASAN ÇELEBİ, MİMAR SİNAN, ÖMER HAYYAM, SABİT BİN KURRE, TAKİYYÜDDİN RAŞİD, ULUĞ BEY, EL-KAZVİNİ, ER-RAZİ

Ürünün Resimleri:

Piyasa Fiyatı - 09092012
14,07 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com