Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Yazılım & Donanım

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
3113, corecess, ethernet

Corecess 3113 Ethernet

Eski 09-08-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Corecess 3113 Ethernet

Corecess 3113 Ethernet
Corecess 3113 Ethernet
1) Adsl Modeminizin arayüzüne ulaşmak için internet browsera bir adres girmelisiniz Bu adres modeminizin kitapçığında yazar Bende bu adres http://10002 olduğu için bunu giriyorum

2) Karşınıza kullanıcı adı ve şifre soran bir kutucuk gelecektir Bu da adsl modem kitapçığında yazar

3) Adsl Modeminizin arayüzüne ulaştıktan sonra port açmanız gereken opsiyonu bulmanız gerekiyor Bu opsiyonun ismi modemden modeme farklılık gösteriyor "Virtual Server", "NAT" vb isimler kullanılmakta Bunu bulmak size düşüyor

4) Adsl Modemde Port açma menüsüne geldiğimizde işimiz oldukça kolay Public Port ve Private Port kısımlarına açmak istediğimiz port numarasını gireceğiz (ikisine de aynı numarayı yazıyoruz)

TCP ve UDP'den bahsetmek gerekirse, TCP veri indirmek için açacağınız portlarda seçmelisiniz UDP ise bilgisayarınızdan veri yollamak için açacağınız portlarda seçmelisiniz

Host IP Address kısmına ise modeminize ulaştığınız adres (10002, 10003 gibi) neyse, bu adresten büyük bir numara girmeniz gerekiyor

Yani ben adsl modeme 10002 adresinden ulaştığım için, 10003 veya daha büyük bir sayı girmeliyim Hangi sayı olduğu önemli değil, yeter ki 2'den büyük olsun

Ben örnek olarak 100016 giriyorum Benim adresim olan 10002'den büyük

Add This Setting diyerek işimizi bitiriyoruz

6) Son olarak Save Settings tıklayarak adsl modemimize işlemleri kaydediyoruz Artık portlarınız açılmıştır

Bazı P2P programları için açmanız gereken portlar şu şekilde;

Bittorent: 6881-6889 TCP - 6881-6889 UDP
eMule: 4662 TCP - 4672 UDP

NOT:

1- 100016 olan ip adresini sizin adsl modeminizin ip si ile değiştirin Adsl Modemin ipsini öğrenmek için ağ bağlantılarından modemin bağlı olduğu bağlantıyı seçin ve support/destek bölümüne bakın orda ip niz yazıyor

2- bunları yaptıktan sonra emule açın ve preferences>connection bölümünde "test ports" var Türkçe tercihler>Bağlantı bölümünde "BağNoktalarını sına" diyin Açılan explorer sayfasında "Tcp test failed" hatası alabilirsiniz

3a-adsl modeminizin ipsini explorer a yazın ve kullanıcı adı ve şifrenizi girin
b-Configuration bölümünden Nat ı tıklayın
c-Nat configuration sayfasında ortada "Session Name Configuration"
linkini tıklayın
d-session name bölümüne birşey yazın ben p2p yazdım Önemli deil
e-Interface bölümünde "Ip Pvc 0" kalsın Yanda "add" olacak Submit
deyin
f-"Go Back to Nat configuration" a yada soldan NAt a tıklayın
g-gelen sayfadda session name de yazdıgınız isim çıkar Ip bölümüne
modeminizin ip sini yazın 100016 yı deiştirecektiniz O ip
h-yanda "add" olacak Submit deyin
i-son olarak solda "save settings" linkine tıklayın Submit tuşunu
tıklayın

Adsl Modeminiz hattan düşecek link lambası yanıp yanıp sönmeye başlayacak yaklaşık 30 sn sonra link ışığınız sürekli yanmaya başlıyacak ve hattınız aktif hale gelecek Şimdi emule açın ve 3 adımı tekrarlayın artık emule daki testten hata mesajı almayacaksınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com