Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
herbert, hoover

Herbert C. Hoover

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Herbert C. Hoover

Herbert Clark Hoover (d 10 Ağustos 1874, Iowa – ö 20 Ekim 1964, New York), Amerika Birleşik Devletleri'nin 31 başkanıdır

1891 yılında Kaliforniya'daki Stanford Üniversitesi'nin ilk açılış yılındaki öğrencilerinden biri oldu Jeoloji dalında eğitim aldı 1895 yılında mezun olduktan sonra maden mühendisi olarak çalıştı I Dünya Savaşı yıllarında açlıktan kırılan Batı ve Doğu Avrupa ülkelerine yiyecek yardımı konusunda öncülük yaptı 1920-1928 yılları arasında ticaret bakanlığı yaptı 1928 yılında Cumhuriyetçi Parti'den Başkan seçildi Başkan olmasından kısa bir süre sonra New York borsası çöktü ve ABD tarihinin en büyük ekonomik krizine saplandı Bu kriz Hoover'ın bütün başkanlık döneminde devam etti Bir sonraki seçimi Franklin D Roosevelt'e büyük bir farkla kaybetti Kitaplar ve makaleler yazdı Kendisinden sonra gelen başkanlara danışmanlık yaptı 1964 yılında 90 yaşındayken New York kentinde öldü

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com