Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alişan

Alişan

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alişan

Alişan (Serkan Burak Tektaş) (d 19 Haziran 1976, İstanbul) Arabesk-Pop Müzik şarkıcısı

Biyografi

Bingöl'lü Kürt bir ailenin çocuğu olarak 19 Haziran 1976'da İstanbul Kasımpaşa´da dünyaya geldi Adını "Alişan" olarak değiştirdi Müzik piyasasına atılana kadar adı Serkandı Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı Henüz iki yaşındayken, İbrahim Tatlıses'in "Sabuha", İzzet Altınmeşe'nin "Maden Dağı" adlı türkülerini ezbere okurdu Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Alişan'a türkü söyletirlerdi Bu, liseyi bitirene dek sürdü
Alişan'ın en büyük amacı pilot olmaktı ancak ÖSS'den yeterli puanı kazanamayınca bu hayali suya düştü Lise 1 sınıftayken, babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı Ancak bunu, gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor İlk albümü 'Aşık Oldum'u 18 Nisan 1996 tarihinde Kral Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı Dedesi ve dayısının yakın dostu olan, Prestij Müzik'in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Alişan, daha sonra firmanın diğer ortakları Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir'in de desteğiyle ikinci albümü 'Sana Bir şey Olmasın'ı 25 Ekim 1997'de piyasaya çıkardı Albümün çıkış parçası "Kralı Gelse" adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı Üçüncü albümü 'Var Ya'yı 13 Şubat 1999'da Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı
12 Mayıs 2000'de 'Kara Çadır', 25 Mayıs 2001'de 'Alişan', 18 Kasım 2002'de 'Söz Mü?', 21 Haziran 2003'te 'Keje', 30 Mart 2004'te 'Kalbim Ellerinde', 22 Mart 2005'te 'Olay Bitmiştir', 1 Mart 2007'de 'Ve Kimselere Güvenmiyorum' ve 25 Haziran 2008 tarihinde 'Sevgilerimle' adlı albümü piyasaya çıkardı 19 Şubat 2010daki canlı yayında askere gideceğini açıklamıştır
Albümleri
  • Aşık Oldum, (1996)
  • Sana Bir şey Olmasın, (1997)
  • Var Ya, (1999)
  • Kara Çadır, (2000)
  • Alişan, (2001)
  • Söz Mü?, (2002)
  • Keje, (2003)
  • Kalbim Ellerinde, (2004)
  • Olay Bitmiştir, (2005)
  • Ve Kimselere Güvenmiyorum, (2007)
  • Sevgilerimle, (2008)
Filmografie

Serien:
  • 1998: Aynalı Tahir
  • 1999: Kurt Kapanı
  • 2001: Aşkına Eşkiya
  • 2004: Cennet Mahallesi
  • 2008: Gonca Karanfil
  • 2008: Mert ile Gert
Kinofilm:
  • 2002: Papatya ile Karabiber

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com