Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
antalya, darıyemezler, ilköğretim, kumluca, okulu, sarıcasu

Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Kumluca Antalya

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Kumluca Antalya

Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Hakkında - Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Tanıtım - Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Resimleri - Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Bilgileri - Antalya Kumluca'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

OKULUMUZ

Okulumuz, Köyümüzün ileri gelenlerinden hayırsever Cemali DARIYEMEZ’in bağışladığı 3300 M2 alan üzerine devlet-millet elbirliği ile yapılarak 1987 yılında 5 sınıf, 3 öğretmen ve 105 öğrenci ile hizmete girmiştir Sarıcasu Köyü tamamen tarım arazisine sahip oluşundan dolayı sürekli göç almış ve özellikle İlçemizin gözde sera bölgesi olmasından sosyo-ekonomik açıdan hızlı gelişmiştir Bu gelişmeden okulumuz olumlu yönde etkilenerek öğrenci sayısı sürekli artış göstermiştir Okulumuz 1997 yılından itibaren ikinci kademesini de açarak ikili öğretime geçmiştir 2004 yılında ise yeni ek binası yapılarak normal eğitime tekrar dönülmüştür Okulumuzun ısınma şekli, kalorifer ve klimadır Klimalar bütün birimlerimizde mevcuttur Okulumuzun bahçe düzenlemesi Belediyemizin de katkılarıyla yapılarak öğrencilerimiz açısından mükemmel hale getirilmiştir

Okulumuzda müdür, müdür yardımcısı, 5 sınıf öğretmeni, 4 kadrolu branş öğretmeni, 1 anasınıfı öğretmeni, 1 geçici görevli,2 ders ücretli öğretmen 1 hizmetli personel görev yapmaktadır

Oklumuz A ve B Bloktan oluşarak şu birim odaları bulunmaktadır:

A Blok:
-8 Sınıf
-Müdür ve müdür yardımcı odaları
-Öğretmenler Odası

B Blok:

-Ana Sınıfı
-Fen Bilgisi Laboratuar salonu
-Bilgisayar sınıfı
-Kütüphane
-Spor odası (2 adet tenis masası mevcut)
-Okul Kooperatifi
-Arşiv

Okulumuz, Sarıcasu Köyünde olup ilçe merkezine uzaklığı 2 km mesafededir Öğretmenlerimizin hepsi ilçe merkezinde ikamet etmekte ve özel araçlarıyla gelip gitmektedirler

Okulumuz velilerinin %98’i çiftçilikle uğraşmaktadırlar Okulumuzun maddi olarak hiçbir sorunu olmamaktadır Sivil toplum kuruluşları, veliler ve köy muhtarlığı bu konuda okula tam destek vermektedirler

Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Antalya Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: SARICASU DARIYEMEZLER İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: SARACASU KÖYÜ

Telefon Numarası: 2428875076

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr
Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com