Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
köyü, muğla, saravyanı, ula

Saravyanı Köyü Ula Muğla

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Saravyanı Köyü Ula Muğla

Ula Saravyanı Köyü - Saravyanı Köyü Hakkında - Saravyanı Köyü Tanıtımı - Saravyanı Köyü Resimleri

Köy Muhtarı: ŞADAN TİRİÇ

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:
0(252)248 54 68

Cep Telefonu:
0 535 221 17 39

Saray yanı Köyü Muğla ilinin Ula ilçesinin bir köyüdür Muğla-Fethiye Kara yolu üzerinde yer alır Köyün nüfusu 2000’ i aşmıştırKöyde toplam 3 mahalle bulunmaktadırBunlar; -Soldere mahallesi, Camiyanı ve Mezarlık mahallesidir Köyde hayvancılık ve tarımla geçim sağlanmaktadır

• Köyün Tarihçesi

Geçmiş zamanlarda bulunan ama zamanla yıkılan sarayın yanına kurulduğu için köyün adı Saray yanı Köyü olmuştur

• Eğitim

Köyde eski bir okul bulunmaktadır Okul 2001’ de kapatılmıştır Okulun kapatılma nedeni derslik sayısının çok az olması ve öğrenci sayısını az olmasıdır Köydeki okul çağına gelmiş çocuklar köye 2 km uzaklıkta bulunan Kızıl yaka Köyü’nün okulu olan Kızıl yaka İlköğretim Okulu’na gitmektedir

Altyapı bilgileri

Sağlık Evi
Var / Faal Değil
Sağlık Ocağı
Yok

İlköğretim Okulu
Var / Faal Değil
Taşımalı Eğitim Yapılıyor

PTT Şubesi
Yok
PTT Acentası
Var

Su Şebekesi
Var
Kanalizasyon
Yok

Kaynak : Yerel Net , Vikipedi, özgür ansiklopedi

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com