Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, borlu, demirci, gazi, ilköğretim, manisa, okulu

Borlu Gazi İlköğretim Okulu Bilgileri Demirci Manisa

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Borlu Gazi İlköğretim Okulu Bilgileri Demirci Manisa

Borlu Gazi İlköğretim Okulu Hakkında - Borlu Gazi İlköğretim Okulu Tanıtım - Borlu Gazi İlköğretim Okulu Resimleri - Borlu Gazi İlköğretim Okulu İletişim

Borlu Gazi İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Gördes İlçesine bağlı Eski Borlu Kasabası Demir köprü baraj gölü altında kalmış, baraj gölü altında kalan Borlu halkının bir kısmı şimdiki Köprübaşı ilçesine Bir kısmı da eski adı Tahtacı köyü olan köye yerleşerek Tahtacı köyü Borlu adını almıştır Borlu Başlangıçta Gördes İlçesine bağlı nahiye olarak nahiye Müdürü tarafından yönetilmiştir Baraj gölü altında kalan 3 (Üç) Yıllık İlkokulun tüm evrakları yeni kurulmuş olan Borlu Bucağı İlkokuluna getirilmiştir

Borlu beldemize Vatandaşlar tarafından beş derslikli bir ilkokul yapılmış ve bu okul 1991 yılına kadar ikili öğretim yaparak Eğitim ve Öğretim faaliyetlerini yürütmüştür 1990-1991 Eğitim ve Öğretim yılında Borlu İlköğretim okulunun faaliyete geçmesiyle , Borlu Bucağı İlkokulunun öğrenci ve Öğretmenlerinin bir kısmı Borlu İlköğretim Okuluna verilerek Borlu Bucağı İlkokulu 1990-1991 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren Normal Eğitim ve Öğretim yapan okul olarak faaliyet göstermeye başlamıştır Beş ( 5 ) derslikle hizmet veren okulumuz 09051995 tarihinden itibaren yedi (7 ) derslikle hizmet vermeye başlamıştır

Borlu Bucağı İlkokulu 1997-1998 Eğitim ve Öğretim yılında İlköğretim Okuluna dönüştürülerek Demirci – Borlu Gazi İlköğretim Okulu adını almıştır İlk yılarda Öğrencinin az olmasından ve şubelerin eksikliğinden dolayı hizmet binası yeterli olmuş ancak ,Taşımalı İlköğretim uygulamasının başlaması ile birlikte mevcut hizmet binası yeterli gelmediğinden Borlu belediyesine ait iki ayrı binada ve hizmet binasında olmak üzere Üç (3) ayrı binayı kullanmak durumunda kalmıştır

Borlu Gazi İlköğretim Okulu 2003 -2004 eğitim Öğretim yılında yapılan ek binasına taşınmış olup tamamen taşımalı eğitime hizmet vermektedir Okulun taşımalı olmasından dolayı yemekhane sıkıntısı yaşanmakta, derslik, Kütüphane, Fen Laboratuarı Arşiv ve Spor Dersleri için soyunma odalarına ihtiyaç duyulmaktadır Çağdaş bir Eğitim ve Öğretim yapabilecek bir bina sıkıntısını kurulduğu günden beri hala taşımaktadır

BORLU GAZİ İLKÖĞRETİM OKULUNUN BİNA DURUMU

Borlu Gazi İlköğretim Okulu Hizmet binası 2 kattan oluşmakta ve13 derslik 1 Müdür odası, 1 Müdür yardımcısı odası, 1 Öğretmenler, 1 Kalorifer dairesi ve 1 Kömürlük bulunmaktadır

Borlu Gazi İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Demirci
Okulun Telefonu: (236) 473 70 07
Okulun Faksı: (236) 473 70 20
Okulun Adresi: Çamlıca Mahİzmir Cd Eski Borlu Yolu Üzeri Borlu
Okulun Web Adresi: http://wwwborlugaziilkogretimmebk1 2tr/
Okulun E-Posta Adresi: borlugazi@hotmailcom
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Borlu Gazi İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - mebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com