Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
“ben, çiçeğim”, kirçiçeğin’den, peygamber

Kirçiçeğin’Den “Ben Bir Peygamber Çiçeğim”

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kirçiçeğin’Den “Ben Bir Peygamber Çiçeğim”

KIRÇİÇEĞİNDEN

Kara kışta aheste aheste yağan kar taneleri bir beyaz gelinlik giydirdi yeryüzüne Rengarenk görüntümüz sonbaharın sararan yüzüne fazla dayanamadıRenklerimiz matlaştı, yapraklarımız mecalsiz mecalsiz düşüverdi yerlere

Halbuki ne umutlarla toprağı yarıp kendimizi gösterdikKaranlıklardan çıkarak semaların aydınlık yüzüne tebessüm ettik bir çocuk gibi Yavaş yavaş büyüdükBozkır mevsimi ta ciğerlerimize kadar işlemiz bizim

Her öğleden sonra tek ümidimiz, tek arzumuz ve tek özlemimiz vardır Bir dua süzülür yapraklarımızın arasından;göklere doğru açarız ellerimizi peygamber çiçeği KIRÇİÇEĞİNden Ben bir Peygamber ÇiçeğimBir damla sevgidir aslında bizim istediğimizÇünkü sevgi olmadan biz nasıl yeşeririz?Yakarışımıza cevap olarak nazlı nazlı damlalar iner göklerdenSiz o yağmurlara kırkikindi yağmurları dersiniz;bizse cansuyuCanımıza can katan,bizi rengarenk renklerle boyayan yaratıcımızın bize bir rahmet hediyesidir onlarYağmurlarla arkadaş bir rüzgar okşar tomurcuklarımızı serin elleriyle

Bazen pervasızca eser bazen tatlı tatlı nağmelerle bizi sesler…

Güneş bulutla kavgalıdır;bir küser, bir barışır Bir doğar ışık saçar sıcacık yüreğiyle ısıtır; bir batar gökleri kızıl renge boyayarak…

peygamber çiçeği güzel KIRÇİÇEĞİNden Ben bir Peygamber ÇiçeğimGökkuşağından ödünç alırız tüm renkleri kış mevsimi gelene kadar… Kimimiz sarı, kimimiz kırmızı, kimimiz mavi…Kimimiz papatya, kimimiz gelincik, kimimiz peygamber çiçeği…

Sizin dilinizde söylediğiniz, kalbinizden geçirdiğiniz isteklerle beraber duyarız biz her dileği…

Ben küçük bir kırçiçeği… Ben bir PEYGAMBER ÇİÇEĞİ
KAYNAK VE DİĞER YAZILAR İÇİN TIKLAYINIZ

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com