Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çan, çiçeği

Çan Çiçeği

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çan Çiçeği

Çan Çiçeği Hangi Hastalıklarda Kullanılır - Çan Çiçeği Hakkında - Çan Çiçeği Faydaları - Çan Çiçeği Yetiştiriciliği

(Campanula rapunculus)

Çançiçeğigiller familyasındandırBüyük çançiçeği de denir

Bu familyanın bir, iki ve çok yıllık 250-300 otsu türü vardr;ülkemizde bulunanlarıysa 104 türAnayurdu Türkiye ve Avrupa olan Büyük çançiçeği 50-100 cm boylarında , dik büyüyen, basit gövdeli , iki yıllık, otsu bir bitkidirEnder olarak üst kısımları dallanır

Gövdenin alt kısmındaki yapraklar dar ve kısa saplı üsttekiler sapsız ve mızraksıdırİlkbahar- yaz aylarında açan açık mavi çiçekleri uzun saplı salkımlardan oluşurPark ve bahçelerde yalnız yada çalılarla iğne yapraklı ağaçların altlarında dekoratif amaçla yetiştirilebilirŞalgama benzeyen kaba köklerinden ve yapraklarından salata yapılırYaprakları ishal giderici ve yara iyileşştirici kökü sindirim kolaylaştırıcıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com