Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kulesi, milağ

Milad Kulesi

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Milad Kulesi

Milad Kulesi Mimarı - Milad Kulesi Resimleri - Milad Kulesi Hakkında - Milad Kulesi Özellikleri

Milad Kulesi (Farsça: برج میلاد veya برج یادمان; okunuşu: Borc-e Milad), İran'ın başkenti Tahran'ın Merkezi semtinde bulunan dünyanın en yüksek 4 gökdelenidir

1997 yılında yapımına başlanan Milad Kulesi, 2007 yılında tamamlanmış ve 2008 yılında hizmete açılmıştır

Yapının çatıya kadar olan yüksekliği 315 m'dir En uç kısmına kadar olan yükseklik ise 435 m'dir 345 metrede 12 kat ve teras yer almaktadır ve teras katında Tahran manzarasını rahatça izlemek mümkündür

Milad Kulesi, Muhammetrıza Hafizi (Yadman Sazeh İnşaat Şirketi) tarafından İran ve İslami geleneklerine göre doğu tarzı bir yapı olarak tasarlanmıştır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com