Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
1955, salim, uslu

Salim Uslu ( 1955)

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Salim Uslu ( 1955)

Hak-İş genel başkanı

1955 yılında Çorum'un Alaca ilçesinde doğdu Lise'yi bitirdikten sonra özel sektör ve kamuya ait çeşitli işyerlerinde çalıştı

1976 yılında Hak-İş'in kuruluşu ile birlikte sendikal faaliyete başladı Değişik işkollarında çalıştı 1980-1995 yılları arasında Hak-İş Konfederasyonu genel eğitim sekreterliği ve Öz Gıda İş Sendikası genel sekreterliği görevlerinde bulundu

3 Aralık 1995 tarihinden itibaren Hak İş Konfederasyonu genel başkanlığı ve Öz Gıda İş Sendikası genel başkanlığını birlikte yürüttü

Uluslararası Ekonomik İlişkiler Derneği (IIRA), AB-Türkiye Ekonomik ve Sosyal Konsey Karma İstişare Komitesi, Türkiye -Avrasya Sendikaları Dayanışma Konseyi, Avrupa Sendikalar Konfederasyonu icra Kurulu, Ekonomik ve Sosyal Konsey üyesi bulunduğu kurumlardan bazıları

"Bütün Yönleriyle 1 Mayıs" ve "Çağdaş Sendikal Anlayış" başlıklı yayımlanmış iki kitabı var

Evli ve üç çocuklu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com