Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
coelho, hayatı, kimdir, paulo

Paulo Coelho Kimdir Hayatı

Eski 11-08-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Paulo Coelho Kimdir Hayatı

Paulo Coelho Biyografisi

Paulo Coelho hakkında bilgi

Paulo Coelho 24 Ağustos 1947 tarihinde Rio de Janerio-Brezilya'da dünyaya geldiYazarlığa başlamadan önce ülkesinde tanınan bir şarkı sözü yazarı olan Paulo Coelho bir süre gazetecilik de yaptı

1986 yılında Hıristiyanların Batı Avrupa'dan başlayıp İspanya'da Santiago de Compostela kentinde sona eren geleneksel hac yolculuğunu yaptı 1988 yılında yayınlanan romanı Simyacı, Coelho'yu en çok okunan çağdaş yazarlardan biri yaptı

Coelho, UNESCO'nun Kültürlerarası Diyaloglar programında danışman olarak görev yapmaktadır

Paulo Coelho Enstitüsü'nü kurmuştur Bu enstitü ülkesindeki yoksul çocuk ve yaşlılara yardım etmektedir

Yazar 2002 yılında Brezilya Edebiyat Akademisi'ne kabul edildi

Paulo Coelho Türkçe'ye Çevrilmiş Eserleri

Elif

Beşinci Dağ

Işığın Savaşçısının Elkitabı

On Bir Dakika

Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum ve Ağladım

Simyacı

Şeytan ve Genç Kadın

Veronika Ölmek İstiyor

Zahir

Hac

Portobello Cadısı

Kazanan Yalnızdır

Brida

kaynak: vikipedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com