Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayvalık, balık, kitabı, rakı

Rakı Balık Ayvalık Kitabı

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Rakı içmenin bir adabı vardır, bunu en iyi içen bilir Bilmeyenlere öğretilir Yanında yenen mezenin de rakıya kattıklarını yadsıyamayız Mezesiz rakı olmaz
Ayvalık, neşeli sofralarıyla rakının hayat bulduğu bir yer Mezeleri, insanı Ege'ye bağlayan o muhtşem lezzetleri de Ayvalık'ı vazgeçilmez kılıyor Yaşamlarının bir bölümünü Ayvalık'ta geçiren Erkan Acurol ve Arzu Acurol çifti, on beş yılı aşkın süreyle Ege ve Ayvalık mutfağını incelediler Ve rakının mükemmel eşlikçisi olan mezeleri derlediler Karides Çorbası, Balık Paçası, Fenerbalığı Çorbası, Taratorlu Deniz Börülcesi, Kızarmış Peynirli Közlenmiş Kırmızıbiber ve Patlıcan, Midye Salatası, Balık Pastırması, Uskumru ve Palamut Turşusu, Yağda Kızarmış Kabak ve Tarator Sos ve daha nicesi, bu kitapta ve rakı sofralarında sizi bekliyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com