Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Pratik Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
baş, çevreci, evlerin, tacı, ürünler

Evlerin Baş Tacı Çevreci Ürünler

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Evlerin Baş Tacı Çevreci Ürünler

Son yıllarda yapılan birçok bilimsel araştırma insanoğlunun doğayı ve enerji kaynaklarını kullanmak konusunda ne kadar hovarda davrandığını ortaya koyuyor Hızla artan dünya nüfusu ve son yüz yılda baş döndürücü bir hızla gelişen teknoloji, bir yandan enerji kaynaklarının günden güne azalmasına neden olurken öte yandan dünyayı yaşanılır bir yer olmaktan uzaklaştırıyor

İnsan hayatını kolaylaştırmak için geliştirilen birçok teknoloji, zamanla insan hayatını tehdit eder bir hale geliyor İnsanoğlunun doğayı ve enerji kaynaklarını kullanmak konusunda ne kadar hovarda davrandığını ortaya koyan birçok araştırma, insanları çevreyi korumaya ve enerji tasarrufuna yöneltiyor

Bu yöneliş, toplumların yaşam tarzıyla birlikte tüketim anlayışlarını da yeni baştan şekillendiriyor Tüketici çevreye zarar vermeyen ve az enerji tüketen ürünleri baştacı ediyor

Bu konuda her geçen gün daha da kuvvetlenen toplumsal bilince ayak uyduran şirketler de üretim felsefelerini 'çevre dostu olma ve az enerji tüketme' fikrinden yola çıkarak oluşturuyor

Daha birkaç yıl öncesine kadar tanıtım ve pazarlama stratejisini konfor, estetik, ergonomi, uygun fiyat gibi doneler üzerine kuran birçok teknoloji devinin üretim bandını tasarruflu ve çevreci ürünler dolduruyor

Temiz bir dünya için

Kısıtlı enerji kaynakları ve küresel ısınma tehdidini göz önünde bulunduran birçok şirket ve kuruluş yalnızca çevreci ürünler tasarlamak ve üretmekle kalmıyor, sosyal sorumluluk projelerinde de bu konuya yoğunlaşıyor Bazı şirket ve kuruluşlar, tüketicisini bu konuda bilinçlendirmeyi hedeflerken bazıları da hammadde ve malzeme sağladığı tedarikçi şirketleri daha çevreci olmaya davet ediyor

Geleceğe bir damla sakla

Soyak İnşaat, Çiğli Rotary Kulübü işbirliğiyle su tasarrufuna yönelik sosyal sorumluluk projesine imza attı 'Geleceğe Bir Damla Sakla' projesi kapsamında İzmir'de bulunan iki okulun muslukları, pisuar ve rezervuarları sensörlü olarak değiştirildi

Su tasarrufu konusunda eğitimlerle devam edecek proje kapsamında pilot okul olarak belirlenen Emlakbank Süleyman Demirel Lisesi ve Çiğli Rotary Ticaret Meslek Lisesi'nde su tasarrufuna yönelik, resim ve kompozisyon yarışmaları, barkovizyon gösterileriyle bilinçlendirme çalışmaları yapılacak Coğrafya, sağlık bilgisi, biyoloji ve rehberlik derslerinde konuyla ilgili çalışma ve eğitim faaliyetlerinin yanı sıra su tasarruf bilincine yönelik konferanslar gerçekleştirilecek

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com