Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anaokulu, eskişehir, odunpazarı, yunuskent

Yunuskent Anaokulu Odunpazarı Eskişehir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yunuskent Anaokulu Odunpazarı Eskişehir

Yunuskent Anaokulu Hakkında - Yunuskent Anaokulu Tanıtım - Yunuskent Anaokulu Resimleri - Yunuskent Anaokulu İletişim

Yunuskent Anaokulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

OKULUMUZUN VİZYONU

BAŞARI ODAKLI BİREYLER YETİŞTİREN, ALANINDA SINIR TANIMAYAN MODEL OKUL OLMAK

OKULUMUZUN MİSYONU

ALANIMIZDA YARATICI VE YENİLİKÇİ ÖRNEK VE ÖNDER EĞİTİM PROGRAMLARI UYGULAYARAK BAŞARI ODAKLI, SORUMLULUK SAHİBİ VE KATILIMCI DEĞERLERE SAHİP BİREYLER YETİŞTİRMEK

POLİTİKALARIMIZ

Güven, Okulun Adını Duyurma, Başarı Odaklı Çalışma, Yenilikçi ve Yaratıcı Olma, İnsan Kaynaklarının, Finansal Kaynakların Yerinde Kullanılması, Tanıma, Ar-Ge, Çocuk, Açık Kapı, Paylaşım, Müşteri İletişim, Çalışan İletişim, Etkinlik, Uzlaşım, Sonuç Odaklı Olma, Kayıt Kabul, Özel İlgi Alanları Tespit, İmaj, Devam-Devamsızlık, Satın Alma, Ziyaretçi, Değişim, İşbirliği, Eğitim Teknolojisi, Çevre Politikası

DEĞERLERİMİZ

Yaratıcılık, Katılım, Başarı Odaklılık, Öğrenci Odaklılık, Sorumluluk, İşbirliği

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

13 Eylül 1999 tarihinde 5 sınıf, 1 yatakhane, 2 çok amaçlı salon, 1 iş atölyesi, konferans salonu, öğretmen ve yönetici odası, çalışma dinlenme odalarıyla 100 öğrenci kapasiteli bir devlet okulu olarak eğitim öğretime başlamıştır 36–72 aylık çocuklara eğitim öğretim hizmeti veren okulöncesi eğitim kurumumuzdan şu anda 200 öğrencimiz yaralanmaktadır Eğitim öğretim etkinliklerimiz sosyal-duygusal, bilişsel-dil, fiziksel, psikomotor alanlarda çocukların gelişimini destekleyici yönde olup serbest zaman, Türkçe, sanat, fen ve matematik, oyun ve hareket, okuma-yazmaya hazırlık çalışmalar, drama, müzik etkinlikleri ayrıca spor, gezi tiyatro, görsel ve işitsel amaçlı gösteri programlarından oluşmaktadır Okulumuzda şu anda müdürle birlikte 1 müdür yardımcısı, 10 öğretmen, 9 yardımcı öğretmen, 1 halkla ilişkilerden sorumlu görevli, 1 aşçı, 1 aşçı yardımcısı, 2 yardımcı personel görev yapmaktadır Yunuskent Anaokulu Milli Eğitim’e bağlı bir devlet okuludur Bu sebeple eğitim felsefemizi ve hedeflerimizi oluştururken 1739 sayılı yasayla belirtilen Milli Eğitim’in genel amaçları ve temel ilkelerine uygun olması zorunluluğunu tüm çalışmalarımızda dikkate almaktayız

OKULUMUZUN AMAÇLARI

Olumlu davranışları pekiştirmek
İlköğretime hazırlamak
Türkçeyi doğru, güzel konuşmalarını sağlamak
Atatürk, vatan, millet ve bayrak sevgisini kazandırmak
Milli ve manevi değerlere sahip bireyler yetiştirmek
Kendine güvenen, kendini ve başkalarının haklarına saygı duyan, yardımlaşan, paylaşan bireyler yetiştirmek
Sosyal, duygusal, zihinsel, dil, bedensel, özbakım ve psikomotor gelişim özelliklerini kazandırmak
Yaptığımız etkinliklerde teknolojik araçlardan yararlanmak, çeşitli seminerler, duvar gazetesi düzenleyerek etkinliklere aile katılımını sağlamak

OKULUN BİNA DURUMU

BİNA ÖZELLİKLERİ: (Isınma, aydınlatma, su ve kanalizasyon) okulumuzda kalorifer tesisatı mevcut olup, yakıt olarak doğalgaz kullanılmaktadır Su şebekesi ve kanalizasyon bağlantısı mevcuttur

BÖLÜMLERİ: 1 müdür odası, 1 idari işler bürosu, 1 oyun salonu, 7 sınıf, 1 mutfak, 1 yemek salonu, 14 tuvalet, 1 depo, 1 vestiyer, 1 konferans salonu, 1 sanat atölyesi, 1 öğretmen odası

SINIFLARIN DURUMU: Okulumuzda 7 adet sınıf bulunmaktadır Bu sınıflar, 3 sabahçı sınıf, 4 öğleci sınıf, 4 tam gün sınıfı olarak kullanılmaktadır (Okulumuzda 4 adet 6 yaş grubu, 4 adet 5 yaş grubu, 3 adet 4 yaş grubu bulunmaktadır)

Yunuskent Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: ODUNPAZARI
Okulun Telefonu: 2222177288
Okulun Faksı: 2222373332
Okulun Adresi: YENİDOĞAN MH1DÖKÜMCÜLER SK YUNUSKENT ST
Okulun Web Adresi: http://yunuskentanaokulunet/indexphp
Okulun E-Posta Adresi: 818260@mebk12tr
Okulun Müdürü: Feride Mollahaliloğlu
Okulun Öğretmen Sayısı: 9
Okulun Öğrenci Sayısı: 202
Okulun Derslik Sayısı: 7
Okulun Ulaşım Bilgileri: Okulumuz Yunuskent Sitelerinin içindedirOtogar yönüne giden tramwaylar ile Yunuskent durağında inilerek okulumuza ulaşılabilirAyrıca odunpazarı otobüs durağından kalkan 44,43,10,24 ve 39 numaralı otobüsler ile eski otogardan kalkan 44 ve 7 numaralı minübüsler ile okulumuza ulaşılabilir
Okulun Lojman Durumu: Yok

Yunuskent Anaokulu Resimleri :

biz - anaokulumorg - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com