Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
askeri, giriş, göremi, liselere, puanına, sbs, yapılacak

Askeri Liselere Giriş Sbs Puanına Göremi Yapılacak

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Askeri liselere giriş SBS puanına göremi yapılacak

Hayır Askeri Liselere giriş “Askeri Liselere Giriş Sınavı” ile mümkün Bu yıl 2 Mayıs 2010 tarihinde yapılan ALS'ye gerekli koşulları taşıyan öğrenciler başvurdu Yazılı sınavda belirlenen baraj puanı aşan adaylar, “Ön Sağlık Muayenesi, Bedeni Yetenek Sınavı, Psikoteknik Testi, Müzik Yetenek Testi, Mülakat, Sağlık Muayenesi” gibi başlıklardan oluşan 2 aşamaya katılıyor Askeri Liseleri kazanan adaylar, sonrasında Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları için ayrı ayrı belirleniyor

Çocuğum Öğretmen Liselerine gitmek istiyor Benim de üniversiteye giriş aşamasında tercihini değiştirir mi diye şüphelerim var

Lise tercihleri yaparken, okul türlerinin iyice araştırıp incelenerek seçilmesi gerekiyor Ülkemizde üniversiteye girişte doğrudan ve dolaylı olmak üzere okuduğu ortaöğretim kurumunun etkisi var Gerek öğrencinin kişisel gelişimi açısından önemli yaş döneminde olması ve gerekse akademik gelişimi açısından okulun önemi büyük Bazı okul türlerinde ise mevcut sistemde öğrencinin seçebileceği alanlar belli Dolayısıyla öğrencinin ilköğretimde objektif olarak gözlemlenmesi ve buna paralel olarak lise tercihinde bulunulması kaçınılmaz Anadolu Öğretmen Lisesi'ne devam eden bir öğrencinin öğretmen olma şartı söz konusu değil Mevcut sistem devam ederse, öğrenci üniversiteye girişte öğretmenliklere ek puan alarak yerleşecek Fakat öğretmenlik dışında programları tercih etmek isterse alanı doğrultusunda puan kaybına uğramayacak

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-21-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Doğru Eğer Sbs'nin olduğu zamana yakın düşünüyorsanız epeyce geç kaldınız demektir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com