Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atasözleri, bilgi, bulabilir, miyim, sevgi, temalı

Bilgi Sevgi Temalı Atasözleri Bulabilir Miyim?

Eski 10-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bilgi Sevgi Temalı Atasözleri Bulabilir Miyim?

Sevgi temalı atasözleri bulabilir miyim?

*Sev beni,seveyim seni

*Sev seni seveni hak ile yeksan ise,sevme seni sevmeyeni mısır'a sultan ise

*Sevda geçer yalan olur, sonra sokar yılan olur

*Seversen oğlunu sev, kız kendini sevdirir

Ne sevgiye ne de nefrete yol açmamak dünya bilgeliğinin yarısıdır: hiçbir şey söylememek ve hiçbir şeye ınanmamak da öteki yarısı - Arthur Schopenhauer

Amellerin en hayırlısı sevdiğini Allah için sevmek buğzettiğine de Allah için buğzetmektir - Hz Muhammed

Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır - Bolivya atasözleri

Sevgi ile yorulmadan ilerleriz Sevgi ile, sadece onunla başkaları için fedakarlık yapabiliriz - Kızılderili atasözleri

Sevgi her zaman ıstırap çeker, hiçbir zaman ne gücenir ne de intikam almaya çalışır - Mahatma Gandhi

Sevgi insanlığın, şiddet hayvanlığın kanunudur - Mahatma Gandhi

Sevginin olduğu yerde hayat vardır - Mahatma Gandhi

Kalpler silahla değil, sevgi ve yüksek gönüllülükle yenilirler - Baruch Spinoza

Eski sevgi paslanmaz - İsveç atasözleri

Sevginin ölçüsü, ölçüsüz sevmektir - Baruch Spinoza

Her şeyin ortası makbuldür, sevginin de Sevdiğini gereğinden fazla sevmeyesin Sevgini de, sadece yüreğinin eline vermeyesin En çetin imtihan “sevgi”yle olanıdır “Kişi ne kadar bahadır olsa da, muhabbete tuş olur” diyen atanın sözünü aklından çıkarmayasın Böyle imtihan olmamak, istikbalde neslinden utanmamak için gecelerin bağrında, seherlerin aydınlığında duaya durasın Senin ideallerin ve geleceğe dair hedeflerin var oğul - Şeyh Edebâli ( Osman Gazi'ye nasihatından )

Seni sen olduğun için değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum - Gabriel Garcia Marquez

Sevgiye ve tutkuya açık bir kalp kadar dünyada değerli bir şey yoktur- Johann Wolfgang von Goethe

Sevgi her zaman karşılık görür, kinde de - Dostoyevski

Alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com