Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aydoğdu, erdal, öğretmen

Erdal Aydoğdu - Nasıl Bir Öğretmen

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Erdal Aydoğdu - Nasıl Bir Öğretmen

Arka Kapak

Biz öğretmenler, öğretmenlik hakkında her şeyi bildiğimizi düşünür, kimseden öğrenecek bir şey olmadığına inanırız Belki de bunun sebebi on beş, on altı yıla yakın hep öğretmenlerle olmamız ya da dört ya da beş yıl boyunca 'Ben bu işin eğitimini aldım' diye düşünüyor olmamızdır Fakat aradan geçen yıllar bize, öğreneceğimiz çok şeyin olduğunu gösterir; bazen bazı şeyleri bir öğretmen arkadaşımızdan, bazen de bir velimizden, bazen de öğrencilerimizden öğrenmeye başlarız ve o zaman anlarız ki (ya da anlamayız) öğrenecek çok şey var (ya da yok)
17 yıldır öğrencilerimle her koşulda mutlu ve başarılı bir öğretmenlik yapmaya çalışıyorum Hiçbir şeyden şikâyetçi değilim Bir şey yapmak istediğimde tek bir şeyin var olup olmadığına bakıyorum o da ÖĞRENCİLERİM
Öğrencilerimden çok şey öğrendim Öğretmenliğimin ilk yıllarında hep ben konuşurdum; fakat şimdi onları konuşturuyorum ben dinliyorum Yıllar bana onları dinlemem gerektiğini öğretti
Öğrencilerimden çok şey öğrendim Onları anlamadan onların dünyalarına girmeden kendi dünyalarını bana açmadıklarını öğrendim
Öğrencilerimden çok şey öğrendim İkna edilmeden hiçbir şey yapmak istemediklerini öğrendim
Öğrencilerimden çok şey öğrendim Her şeyin benim istediğim gibi olmayacağını öğrendim
Öğrencilerimden çok şey öğrendim Onların duygu ve düşüncelerini saçma bulmamayı öğrendim
Öğrencilerimden çok şey öğrendim Onlar bu ülkenin gelecekleri; ama geleceklerini nasıl kuracaklarını bilmiyorlar Ellerinden tutacak birilerini aradıklarını öğrendim
Üzgünüm arkadaşlar; ama biz gerçekten de öğrencilerimizin benzemeye çalıştığı kişiler değiliz Neden? Bence başımızı ellerimizin arasına alıp bu durumun sebeplerini düşünmemiz gerekmektedir

Yazar:Erdal Aydoğdu

Sayfa Sayısı: 248
Dili: Türkçe
Yayınevi: Dokuz Yayınları

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com