Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eokul, eokula, giriş, yapılır

E-Okul Giriş - E-Okul'a Nasıl Giriş Yapılır ?

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

E-Okul Giriş - E-Okul'a Nasıl Giriş Yapılır ?

E-Okul Giriş - E-Okul'a Nasıl Giriş Yapılır ? E-Okul Giriş - E-Okul'a Nasıl Giriş Yapılır ?

E-Okul Nedir?-E-Okulda Neler Var?

E-Okul Nasıl Giriş Yapılır ?
E-Okul Sistemi Nasıl İşliyor?
2007 yılında Milli Eğitim bakanlığı tarafından açılan e-Okul, bir yönetim bilgi sistemi yazılımıdır Öğrencinin okul kaydının yapılmasıyla başlıyor ve mezuniyete kadar olan süreci içeriyor Okula kayıt olduğunda verilen öğrenci numarası ile sisteme giriş yaparak istediğiniz bilgiye ulaşabiliyorsunuz "e-Okul" hem veliler hem öğrenciler hem de öğretmenler için büyük kolaylıklar sağlıyor

e-Okulun Kapsamı

Şu anda e-Okul modülüne tüm resmi ve özel ilköğretim okulları, anaokulları ve özel eğitim okulları giriş yapmakta İleride ortaöğretim kurumlarının da sisteme dahil edilmesi düşünülüyor

e-Okulda Neler Var?

Şu an itibariyle öğrencinin okula kaydı, dosya bilgilerinin ve resminin sisteme işlenmesi, nakil alma ve nakil verme işlemleri, devamsızlık girişi ve devamsızlık takibi, okulun ders programının, okutulacak derslerin ve dersi okutacak öğretmenlerin bilgilerinin işlenmesi, sınav tarihleri ve gelişim raporu işlemleri e-okul sistemi üzerinden yapılabiliyor

e-Okulda Neler Olacak?

* Kısa vadede öğrencilerin sınav ve projelerden aldıkları notların sisteme işlenmesi, öğrenciye karne, takdir, teşekkür gibi belgelerin verilmesi ile ilgili ekranlar devreye alınacak

* Orta ve uzun vadede ise öğrencilerin bedensel gelişim grafiklerinin sistemden alınabilmesi, aşı kartlarının sisteme işlenmesi gibi, bir ilköğretim okulunda öğrencilerle ilgili olarak yapılan tüm iş ve işlemleri yapabilmek için oldukça detaylı ekranlar eklenecek

* Ayrıca sistem öğrenci velilerine de açılacak olup, bir öğrenci velisinin öğrenciye ait notları, gelişim raporlarını ve devamsızlık durumunu internet üzerinden takip edebilmesi sağlanacak

hürriyet

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com