Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
duygu, insan, oglunun, ülkesidir, yüregi

İnsan Oglunun Yüregi Bir Duygu Ülkesidir

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

{{{ İnsan oglunun yüregi bir duygu ülkesidir cümlesindeki ]]]] sözcüklerin yapısını yazınız
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Aşkın ülkesine göze alan gider

Kimin yazdığını şimdi hatırlayamadığım bir yazıda okumuştum, “Neye aşk diyorlarsa, aşk o olsun Ama aşk olsun!” diyordu yazar Çok da doğru söylüyordu, aşkın bir tek tanımı olmadığını, herkese göre farklı şekillendiğini, birinin aşk dediğine diğerinin demediğini, her aşkın kendi iç dinamiğini kendisinin yarattığını ve elbette kültürlerin, toplumsal kuralların, geleneklerin, içinde bulunulan çağın da aşka farklı tanımlar belirlediğini anlatıyor bu söz Ve aynı yazar diyor ki; “İlle de aşk olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com