Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
edildi, edilir, iptal, olur, ygs

Ygs İptal Olur Mu? Ygs İptal Edilir Mi? Ygs İptal Edildi Mi? Ygs İptal Mi?

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

ygs iptal olurmu sizce??
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Vatan Gazetesinin Başsavcı Vekili İle Yapılan Röportajı paylaşıyorum

Ali Demir’in 19 Nisan’da Başsavcı vekili Sakınan’a YGS’nin iptali ihtimaline ilişkin şahsi görüşünü sorduğu, Sakınan’ın, “Ben karışmam Soruşturmamıza bakarız” dediği öğrenildi Bundan 3 gün sonra METEKSAN’a baskın yapıldı

ÖSYM Başkanı Prof Dr Ali Demir’in YGS’deki şifre iddiası soruşturmasını yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Şadan Sakınan’la yaptığı görüşmenin perde arkasına ulaşıldı

Demir, soruşturma sürerken 19 Nisan’da Ankara Adliyesi’ne gelerek, Sakınan’la 20 dakikalık bir görüşme yapmıştı Demir’in, söz konusu görüşme sırasında Sakınan’dan, şifre iddiaları ve sınavın iptali konusunda şahsi olarak görüşünü sorduğu öğrenildi Sakınan’ın da, Demir’e, “Ben karışamam, biz soruşturmamıza bakarız” dediği belirtildi

Demir’in de şifre iddialarının aydınlatılması konusunda ÖSYM olarak her türlü yardıma açık olduklarını söylediği öğrenildi

İLK İNCELEME MATBAADA

Demir ile Sakınan’ın yaptığı bu görüşmeden 3 gün sonra ÖSYM ve YGS sorularının basıldığı matbaada dün inceleme başlatıldı 1 milyon 700 bin adayın girdiği YGS sınavındaki şifre iddialarıyla ilgili soruşturmayı yürüten Sakınan’ın talimatı doğrultusunda harekete geçen 15 kişilik bilirkişi heyeti, sabah YGS sorularının basıldığı Bilkent’teki METEKSAN’ın matbaası ile ÖSYM’ye gitti Aralarında 2 bilişim uzmanı polis ile TÜBİTAK’ta görevli kriptoloji uzmanlarının da bulunduğu 5 kişilik bilirkişi, pazar günü yapılacak olan ALES sınavının güvenliği nedeniyle kapalı olarak çalışmalarına devam eden matbaaya, cep telefonu, ses kayıt cihazı gibi elektronik eşyalarını güvenlik görevlilerine teslim ederek giriş yaptı 5 kişilik ekibin, matbaadaki yazılım ve bilgisayar programlarını inceleyerek, bu programlar üzerinden dışarıya bilgi akışı olup olamayacağı, çıkışın olmasını engelleyen bir durum olup olmadığını tespit etmeye çalıştıkları öğrenildi

YGS’deki şifre iddiaları ile ilgili matbaada başlatılan incelemenin 3 gün süreceği bildirildi Bilirkişi heyetinin, pazar günü yapılacak ALES sınavının bitimine kadar matbaadaki incelemelerini sürdüreceği ve bu zaman zarfında matbaadan ayrılamayacakları öğrenildi İncelemelerin devam ettiği saatlerde ÖSYM Başkanı Prof Dr Ali Demir de matbaaya geldi

Yaklaşık 1 saat süre ile matbaada kalan Demir, görevlilerden bilgi aldıktan sonra matbaadan ayrıldı Demir, “kapalı dönem” olarak adlandırılan dönemde, matbaaya giriş-çıkış yapabilen tek isim oldu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com