Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Gezelim, Görelim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
freud, sözler, özlü

Freud Özlü Sözler

Eski 09-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Freud Özlü Sözler

Freud Sözleri

Sigmund Freud Sözleri

Zayıflıklarımız gücümüzdür

Anatomi kaderdir

Zihin bir buzdağı gibidir Yalnızca yedide biri suyun üzerinde görülebilir

İnsan sanılandan çok daha ahlaklıdır ve hayal edilemeyecek derecede ahlaksızdır

Uygarlık, ilk defa bir insanın öfkelenince taş atmak yerine laf atmasıyla başlamıştır

İnsan sevince acıya karşı savunmasız kalır

Aşık insan delidir

Paranoyak asla tamamen hatalı değildir

Sadizm, kabul edilebilir ama doğru amaç için kullanılmalıdır

Bayağı ilerleme var Ortaçağda olsak beni yakarlardı Bugün sadece kitaplarımı yakıyorlar

Yaşamın amacı ölümdür

Çocuklar tümüyle egoist varlıklardır İhtiyaçlarını çok yoğun biçimde hisseder ve karşılamak için acımasızca mücadele ederler

Gençlerin aklı erse; yaşlıların gücü yetse

Hiç cevaplanmamış o büyük soru ki ben de otuz yıldır insan ruhunu incelememe rağmen cevaplayamadım, şudur: Kadınlar ne ister?

"İd"in uğradığı yere "Ego" da mutlaka gider

Uygarlık hayatın zorunluluklarının yarattığı baskıyla ve içgüdüleri tatmin etmekten vazgeçme pahasına kurulmuştur

Aslında her normal insan ancak ortalama olarak normaldir Egosunun bu ya da şu kısmı, az ya da çok derecede deliye eşdeğer durumdadır

Bireyin özgürlüğü uygarlığın getirisi değildir Uygarlık yokken özgürlük çok daha fazlaydı

Uygarlık, insanların birbirine karşı duyduğu içgüdüsel düşmanlık sebebiyle mütemadiyen parçalanma tehdidiyle karşı karşıyadır

Rüyalar, biliçaltına giden kral yoludur

İnsanın cinsel konulardaki tutumu hayatın bütün alanlarındaki tutumunun prototipidir

Şairler ve filozoflar bilinçdışını benden önce keşfettiler Benim bulduğum bilinçaltını incelemeye yarayan bilimsel yöntemlerdir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com