Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağacı, ile, ilgili, kompozisyon, meyveli, taşlarlar

Meyveli Ağacı Taşlarlar İle İlgili Kompozisyon

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Meyveli Ağacı Taşlarlar İle İlgili Kompozisyon

Meyve Veren Ağaç Taşlanır
Adamın, geniş, bakımlı ve güzel bir bahçesi vardır Çeşitli meyvelerle dolu bahçe yola yakındır; gelen-geçen hayranlıkla seyreder bahçeyi

Mevsimi gelir ve yılların emeği meyveye dönüşmeye başlar

Kimi hayranlıkla bakar takdir eder kimi de haset’le Ama artık meyveler iyice olgunlaşmaya başlamıştır Kadir kıymet bilmez çocuklar neyse de çocuk kadar bile zekaya sahip olmayan haset’ler de taş’lamaya başlar ağacı bir meyve düşüreceğim diye

Durumu gören yakın komşuları ve dostları taş atanlara müdahale etse de durum kötüye gitmektedir

Durumun kötüye gittiğini gören evin hanımı bir gün; “bey, çocuklar ağacı taşlıyor bir baksan” der

Ama adam; boşver, taşlar taşlar giderler” der, hiç rahatını bozmadan

Ancak adam biraz fazla rahattır Hatta buna gamsız bile denebilir

Günler böyle geçer ve bir gün evin hanımı; “bey” der, “Gerçekten senin dediğin gibi çocuklar da o fena adamlar da meyve ağacını taşlamaktan vazgeçtiler” dediğinde adam; “ben sana dememiş miydim” der

Bu defa evin hanımı: “evet çocuklar ve o fena insanlar taşladı taşladı gittiler Ama ağaçta ne meyve kalmış nede yaprakforumsinsinet Hatta ağaç o kadar insafsızca taşlanmış ki, önümüzdeki yıl meyve verecek hali kalmamış” der

Evet, meyve veren ağaç taşlanıyor her devir ve zamanda
Verilen meyvelerin bizlere sunulmuş bir nimet olduğunu öğrendiğimizde iş işten geçmiş olmaması için, ağacı korumak kollamak gerek Gerek ki, meyve vermeye devam edebilsin Meyvelerinden herkes faydalanabilsin

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com