Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayran, istanbulda, japonların, kızı, olduğu, türk

Japonların Hayran Olduğu Türk Kızı İstanbul'da

Eski 10-18-2008   #1
KRDNZ

Japonların Hayran Olduğu Türk Kızı İstanbul'da

Japonya'da düzenlenen Best Of Singer 2008 (en iyi şarkıcı 2008) yarışmasında ilk 10'a girmeyi başaran Hatay'lı Emine Sarı, Türkiye'ye döndü
7 Eylül'de Japonyada Osaka sehrinde 'Best of Singer 2008' yarışmasına katılan ve 91 katılımcıyı eleyerek Japonya'nın en iyi ilk on sanatçısından biri seçilen Hataylı Emine Sarı konser vermek ve albüm çalışmaları yapmak için Türkiye'ye geldi Ana dilinin yanı sıra İngilizce, Rusça, Japonca, Arapça ve Almanca olmak üzere altı dil bilen Emine Sarı, Türkiye ile Japonya arasında müzik elçiliği yapmak istiyor
İstanbul'un tarihi mekanlarından Sultanahmet'te kendisini tanıyan Japon turistlerle sohbet eden ve yarışmada kendisine derece getiren Tsugaru Kaikyo isimli şarkısını Enka tarzındaki şarkısını söyleyen Emine Sarı, yarışmada olduğu gibi Türkiye'de de Japonları kendisine hayran bıraktı
Hatay'ın Hassa ilçesinde doğup büyüyen ve daha sonra ailesiyle birlikte 10 yıl birlikte yaşayan Sarı bu süreçte yabancı dil kurslarına giderek ve otellerde çalışarak dil bilgisini geliştirdi Japon müziği Enka ile Türkiye'de iken bir Japon arkadaşının sayesinde tanışan Sarı bu müziğe olan hayranlığını kendi imkanlarıyla geliştirdi Rahatsızlığı nedeniyle Japonya'ya gitme fırsatı bulan Sarı çalışmaya başladığı müzik şirketinde bir yandan yarışmaya hazırlandı Yarışmaya katılan tek yabancı olarak rakiplerini geride bırakan Sarı 91 kişinin katıldığı finallerde Kouzai Kaori'ye ait Tsugaru Kaikyo isimli şarkıyı başarıyla seslendirerek Japonya'nın en iyi on sanatçısı arasına girmeyi başaran Emine Sarı, Türkiye'yi uluslararası alanda başarıyla temsil etti
Japonya ve Türkiye'de albüm çalışması yapmak istediğini belirten Emine Sarı, "Ülkemi Japonya'da başarıyla temsil ettim bunun için mutluyum gururluyumBu yarışmaya kimseden destek görmeden tek başıma hazırlandımÇok çalıştım ve başarılı oldum Yarışmada ödül olarak bana bir albüm yapacaklar ama bunun için sözleşme imzalamam gerekiyor Şu ana kadar kimseyle bir albüm anlaşmam olmadı Gerek kendi ülkemde gerek Japonya'da albüm çıkarmak istiyorum ama bunun için para lazım ben bu başarıyı tek başıma elde ettim ama albüm için bir sponsora ihtiyacım var umarım bu konuda bana destek verenler olacaktır" dedi
Enka müziği ile ilgili bilgiler veren Emine Sarı, Enka'nın Türk halk müziği tarzında Japonların çok eski bir müzik dalı olduğunu belirterek, "Enka söylememin diğer finalistlerle aramda büyük bir farka sebep oldu Özellikle genç nesil Japonlar söylemesi zor olduğu için bu müzik dalıyla pek ilgilenmiyorlar Enka bizim Türk halk müziği tarzına biraz benziyor beklide bu yüzden Enka müziğini daha çok seviyorum" dedi
Türkiye'de Türkçe Japonca ve İngilizce dillerinde Türk ensturmanlarını bir araya getirerek farklı bir tarzda müzik yapmak istediğini belirten Emine Sarı, "İki farklı kültürü birleştirmek için böyle bir projem var Japon şarkılarını Türkçe Türkçe şarkıları Japonca ve İngilizce olarak zengin bir ensturmanla seslendirmek istiyorum Ve böyle bir albümü yapmak için sponsora ihtiyacım var umarım bu konuda bana destek veren olacaktır" dedi

(İHA)

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com