Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
nükteler

Nükteler

Eski 10-10-2008   #1
KRDNZ

Nükteler

Yetmişlik Kadın

Keçecizade Fuat Paşa’ya, yetmişlik bir kadının otuz yaşındaki bir gençle evlenmek istediğinden bahsetmişler Paşa hemen: “Ahmet musade etmez” demiş “Hangi Ahmet?” diye sormuşlar Pasa cevap vermiş:”Karacaahmed!”

Öküz ve İnek

Oğlunun okuması için elindeki bütün inekleri satan bir köylü, onun bir şey öğrenemediğini görünce: “Ne bahtsız adammışım” diye söylenmiş “Bir öküz uğruna ne inekler feda ettim!”

Girenden Almayacağız Dediysek

Komedi Yazarı Meşhur Molier, yeni yazdığı bir oyunu ilk defa olarak bir tiyatroda temsil ettireceği zaman, bir ilan neşredip tiyatroya girenlerden para alınmayacağını yazarO gece tiyatro hınca hınç dolar Oyun oynanıp bittikten sonra Molier, tiyatronun kapısının içerisine oturup her çıkandan para ister, vermeyenleri dışarı bırakmaz “Canım, girenlerden para alınmayacağınızı ilân etmediniz mi?” derler Molier şöyle cevap verir: “Evet girenlerden alınmayacaktır dedik, ama çıkanlardan alınmayacağını söylemedik

Musluklar Hariç Heryer Akıyor

Şair Eşref, Kırkağaç kaymakamlık binasının aktığını, tâmiri gerektiğini merkeze yazmış Merkezden yazı gelmiş; “Nerelerin aktığını tek tek bildiriniz” Bunun üzerine Eşref meseleyi şöyle izah eder: “Efendim, musluklar hariç her yan akıyor

Tiyatrodaki Eşek
Tiyatroda, ünlü oyuncu rolü gereği uşaklarına bağırır: “Atımı getirin!” O sırada münasebetsiz bir seyirci “Eşek olsa olmaz mı?” diye seslenir Oyuncu hiç istifini bozmaz: “Hay hay! Buyrun beyefendi!”

Peygamberlere Neden Gerek Duyuldu?

N Fazıl Kısakürek, vapurla Kadıköy’e geçerken, yanına biri yaklaşıp: “Üstad! Peygamberlere ne diye gerek duyuldu? Biz yolumuzu bulabilirdik” Necip Fazıl, okuduğu kitaptan başını kaldırmadan: “Ne diye vapura bindin ki, yüzerek geçebilirdin!” cevabını vermiş

Öküz Ahmet Paşa

Osmanlı paşalarından, Öküz Ahmet paşa lakaplı bir paşa vardır Bir gün bütün paşaların bulunduğu bir çadırda toplantıda bulunurken, çayırda otlayan münasebetsiz bir öküz, çadırın içerisine başını sokar:"Möö, möööö” derÇadırda bulunan bütün paşalar bıyık altından gülmeye başlar Paşaların kendine malum lakaptan güldüğünü fark edince, paşalara dönerek;

- Paşalar! Az önce içeri giren öküz ne dedi biliyor musunuz? O öküz bana dedi ki; “Yahu, hadi sen bizdensin Peki bu eşeklerin içinde ne işin var?"
Sır SAklamayı Bilmek

Yavuz Sultan Selim, birçok Osmanlı Padişahı gibi sefer hazırlıklarını gizli tutarmış Bir sefer hazırlığında veziri ısrarla seferin yapılacağı ülkeyi sorunca, Yavuz ona: “Sen sır saklamasını bilir misin?” diye sormuş Vezir, Yavuz’dan cevap alacağı ümidiyle: “Evet, Hünkarım bilirim” dediğinde; Yavuz cevabı yapıştırmış: “Ben de bilirim!”

Dünyanın Yüzü
Hastalıktan ötürü gözleri kapanmış olan bir adam, halk şairi Seyrani’ ye: “Bende dünyayı görecek göz mü kaldı?” diye şikayette bulununca, söz eri Seyrani: “Hiç üzülme dostum Zaten dünyaya da bakılacak surat kalmadı” demiş
Doktorun Yaşaması Gerek
Komedyen Eddie Cortar’a, “Hastalanınca ne yapmak gerekir? ” diye sorulduğunda: “Mutlaka doktora gidin Zira doktorun yaşaması gerek Verdiği ilacı da alın, çünkü eczanecinin de yaşaması gerek Fakat ilaçları sakın içmeye kalkmayın, zira sizinde yaşamanız gerek!” demiş
Akif'in Kadın Gözlemi
Bir Fransız yazar, Mehmet Akif’e: “Kadınlarınızı evden çıkartmadığınız doğru mu?” diye sorduğunda Akif: “Daha önceleri öyleydi, karşılığını vermiş Fakat şimdi dışarı çıkarttık ve bir türlü içeri sokamıyoruz!”
Evrim
Öğrenci: “Hocam! İnsan, maymunun gelişmiş şeklidir diyorlar Ne dersiniz?” demiş Seyid Ahmet Arvasi cevap vermiş: “O mantığa göre çınar ağacı da maydanozun gelişmiş şeklidir!”
Servet İçin Başkalarına Eğilenler
Ünlü bir filozofa sormuşlar: “Servet ayaklarınızın altında olduğu halde neden bu kadar fakirsiniz?” Filozof cevap vermiş: “Ona ulaşmak için eğilmek lazım da ondan!"
Ben Çekilirim

Dünya nimetlerine önem vermeyen yasayış ve felsefesiyle ünlü filozof Diyojen, bir gün çok dar bir sokakta zenginliğinden başka hiçbir şeyi olmayan kibirli bir adamla karsılaşır İkisinden biri kenara çekilmedikçe geçmek olanaksızdır Mağrur zengin, filozofa: “Ben bir serserinin önünde kenara çekilmem” der Bunun üzerine Diyojen kenara çekilerek, gayet sakin su karşılığı verir: “Ben çekilirim!”
Veteriner Akif

Bir toplantıda bir genç M Akif’i küçük düşürmek için: “Affedersiniz, siz veterinerdiniz değil mi?” M Akif hiç istifini bozmadan cevaplamış:Evet bir yeriniz mi ağırıyordu"

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com