Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arnavutluk

Arnavutluk - Arnavutluk

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Arnavutluk - Arnavutluk

Arnavutluk - Arnavutluk[/b]

Ben 2003 yılının Temmuz ayında Arnavutluka gittim Aslında tırla Bosnaya gideken Sırp polisi ile tartışınca önce Makedonyaya oradan da, gitme demelerine ragmen Arnavutluka gitmek zorunda kaldım

Makedonyaya daha evvel gittiğim için orayı iyi biliyorum Ancak Arnavutluka en son 1996 yılında gitmiştim Bu gidişimde gelişme yönündeki değişmelerine çok şaşırdım Makedonyada yaşayan Arnavutların gitme, çok vahşiler dedikleri için korkarak gittiğim Arnavutlukta çok iyi insanlarla tanıştım Türkleri seviyorlar

Durres liman şehrinde 4 gün süre ile kaldım Otellerin pahalı olduğu söylendi ama bence mütevazi ve oldukça iyiydi Trenle Vlore şehrine giderken tesadüfen Türk okulunda okuyan bir Arnavut kızı ve ailesi ile tanıştım Bana çok ilgi gösterdiler Trendeki polisin bana yaptığı saygısızlık orada yaşadığım en olumsuz olaydı Oysa ki sadece vagonda oturuyordum Arnavut kızı ve ailesi benimle ilgilenip beni sıkıntıdan kurtardı Bu ülkede iyi ve kötü yanyana anlayacağınız

Oradaki Askeri birliğimize gittim limana girip konuşmak istedim ama Antepli nöbetçiden başkası ile görüşemedim ama oralarda bayrağımızın dalgalanması her şeye rağmen ayrı bir güzellikti Nereli oldugumu sorduklarında Adana dediğimde herkesin Hasan ŞAŞ demesi beni oldukça şaşırttı Hasan ŞAŞ gerçekten dünyaca ünlüymüş Ülkede gözüme takılan ilginç yönlerden birisi de arabaların neredeyse tamamı çok lüks

Uzun lafın kısası, dikkatli olmak kaydıyla halâ bakir kıyıları olan ve bizleri seven bir ülke gezin derim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com