Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
okullar, onarılıyor, selçuk, taki

Selçuk Taki Okullar Onarılıyor

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Selçuk Taki Okullar Onarılıyor

Selçuk ilçesindeki Lise ve ilköğretim okulları İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Selçuk Belediyesi işbirliği ile onarılıyor İzmir Büyükşehir Belediyesi İnşaat Müdürü Cemal Şardağ, Selçuk Belediye Başkanı HVefa Ülgür ve beraberindekiler onarılan okulları yerinde incelediler

Selçuk ilçesindeki iki caminin bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanmasından sonra ilçedeki 7 okulunda bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi İnşaat Müdürü Cemal Şardağ, çalışmaların 10 içinde tamamlanacağını ifade etti Her okul için İzmir Büyükşehir Belediyesi bütçesinden 35 bin TL bütçe ayrıldığını belirten Şardağ okulların iç ve dış cephelerindeki sıva ve boya eksiklikleri, tuvalet tadilatları, eskiyen kapı ve pencerelerinin yenilenmesi,bazı okulların bahçe düzenlemeleri gibi işleri Selçuk Belediyesininde desteğiyle bu tatil döneminde tamamlayacağız dedi

Onarılan okulları tek tek gezerek İnşaat Müdürü Şardağ ve diğer yetkililerden yerinde bilgi alan Selçuk Belediye Başkanı HVefa Ülgür okul yetkililerinden de diğer eksiklikler hakkında da bilgi aldı

Fatma Günay İlköğretim Okulu ziyareti sırasında annesi Fatma Günay ın vasiyeti üzerine okulun arsasını bağışlayan emekli Öğretmen Seval Büyüktosun un da bulunması Başkan Ülgür ü sevindirdi 1960 yılında annesi vefat ettikten sonra, annesinin vasiyeti üzerine okul yapılması için arsa bağışında bulunan emekli öğretmen Seval Büyüktosun, 1975 yılında bakanlık tarafından yaptırılan okulun şimdi İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Selçuk Belediyesi işbirliği ile tadilat yapılıp, yenilendiğini görmesi kendisine büyük mutluluk verdiğini ifade etti Seval Büyüktosun, bu çalışmalarından dolayı Selçuk Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti

Selçuk ilçesindeki başta Selçuk Lisesi olmak üzere yedi okulda aynı anda başlayan onarım çalışmalarıyla ilgili olarak gazetecilere bilgi veren Başkan Ülgür; Atatürk İlköğretim Okulunda Ana bina dış cephesinin boyandığını, basketbol sahası çevresine 240 cm yüksekliğinde demir korkuluk yapıldığını, bahçede soyunma odaları yanına 810 cm x 225 cm ebatlarında sundurma yapıldığını, 24 adet tuvalet kapısı PCV den yapılacağını ve 8 adet sınıf kapısının yenileneceğini belirtti

Fatma Günay İlköğretim Okulunda ise; A ve B blokların dış cephe boyasının yapıldığını, ayrıca B blok un iç boyasının da yapıldığını, 7 adet sınıf kapısının yenilendiğini, Okul deposu ve tuvaletlerinin çatı izolasyonunun yapıldığı, yemek hane ve B blok önünde 113 metre karelik alanın karo taşla kaplanacağını, yemekhaneye üç adet banko yapılacağını ve bahçede bulunan çeşmelerin fayans ile kaplanacağını belirten Başkan Ülgür; İsabey İlköğretim Okulu için; Dış bahçe duvarlarına yeni demir korkuluk yapıldığını ve Okul binası dış cephe boyasının tamamlandığını ifade etti Selçuk Lisesinde de tadilatların devam ettiğini hatırlatan Başkan Ülgür; Lisenin ana bina önünde 1500 metre karelik alana parke taş döşendiğini ve eski fosseptik çukuru doldurularak üzerine beton atılacağını belirtti Yine Selçuk ilçesi ilköğretim okullarından 19 Mayıs İlköğretim Okulunda A-B- C blokların dış cephe boyasının yapılmakta olduğunu, A ve B bloklarının iç boyasının yapılacağını ve 18 adet sınıf kapısının yenileceğini belirten Başkan Ülgür; Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulunda A blok zemin ve birinci kat tuvaletlerinin baştan aşağı yenileneceğini, B blok kız tuvaletlerinin yenileneceğini, tüm tuvalet kapılarının değişeceğini, A blok iç boyamasının yapılacağını, 15 adet sınıf kapısının yenileneceğini ve Ana sınıfı iç bahçesinin parke taşla kaplanacağını hatırlattı Başkan Ülgür son olarak Sekizeylül İlköğretim Okulunda ise; Ana bina ve ek binaların dış cephe boyasının yapılmakta olduğunu, ek bina pencerelerinin PVC yapılacağını, bazı pencerelerin iptal edilerek duvar örüleceğini ve ek bina arka bahçesinin parke taşla kaplanacağını kaydetti

Selçuk Belediye Başkanı HVefa Ülgür, eğitim için bu önemli çalışmalarda Selçuk Belediyesine destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiğini vurguladı

Kaynak: Selçuk Belediyesi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com