Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlamı, gazetenin, hayatımızda, önemlidir

Gazetenin Anlamı Ve Hayatımızda Niçin Önemlidir

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gazetenin Anlamı Ve Hayatımızda Niçin Önemlidir

Gazetecilik dünyası oldukça ilginç bir dünyadır Gazeteciler, yerel ve uluslar arası alanda insanları bilgilendirmeye çalışan ve bu konuda fazlasıyla emek harcayan insanlardır Bu yüzden oldukça zor mesleklerden biridir ve bu meslekte ilerlemek için çok çaba harcamanız gerekir

Gazetecilikte ilk adım iyi haber yazısı yazmayı anlamak ve uygulayabilmektir Yazı konusunda kullanılabilecek bir çok bir çok stil vardır Bu yazı stilleri için ?Style Ease? ye mutlaka göz atmalısınız Burada yer alan Chicago tarzının size oldukça yardımı dokunacaktır

Unutmayın ki hangi meslekle ilgilenirseniz ilgilenin her zaman eğitim önce gelir Gelişen dünyada artık eğitimini almadığınız bir mesleği icra etmek yok denecek kadar az rastlanan bir durum haline gelmiştir Bu tip örneklere ancak gelişmemiş küçük yerleşim yerlerinde rastlayabilirsiniz, ki bu gazetelerin kalitesi de tartışmaya açık bir durum oluşturur Eğitim konusunda oldukça büyük adımlar atılmıştır ve elbette ki haber alanı da, atılan bu adımlardan büyük ölçüde etkilenmiştir Üniversitelerin hemen hemen hepsinde gazetecilik bölümü vardır Her hangi bir üniversitede bu bölümü bitirmeniz habercilik mesleği açısından atacağınız ilk adım olacaktır Bu konuda adını duyurmuş iyi üniversiteleri tercih etmeniz, iyi bir eğitim almanızı garantiye alacağı gibi, ileride iş bulma sıkıntısı çekmemeniz konusunda da fazlasıyla etkili olacaktır haber sektöründe gazeteci olabilmek için ille gazetecilik bölümünü bitirmiş olmanız da gerekmez İletişim veya halkla ilişkiler gibi bazı alanlarda eğitim alıp, gazetecilik mesleğine yönelebilirsiniz Bunun için bu alanda bazı kurslar almanız gerekebileceği gibi, bazen hiç bir ekstra iş yapmadan da gazeteci olabilirsiniz Bu gazeteci olarak çalışacağınız departmana göre değişir

Eğer iyi bir gazeteci olmak ve iyi yerlerde çalışmak istiyorsanız bu altın kuralı asla unutmamalısınız: ?Eğitim şart!?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com