Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ahıshalı, recep

Recep Ahıshalı

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Recep Ahıshalı

Yrd Doç Dr Recep AHISHALI

1965 yılında Giresun'un Alucra ilçesinde doğdu İlk, orta ve lise tahsilini Alucra'da tamamladı 1987 yılında MÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden mezun oldu Aynı yıl Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivleri Daire Başkanlığı'nda göreve başladı 1989 yılında Araştırma Görevlisi olarak MÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'ne geçti Aynı yıl MÜ Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Yeniçağ Tarihi Anabilim Dalı'nda Yüksek Lisansa başladı ve 1992 yılında tamamladı 1993 yılında aynı yerde Doktoraya başladı, 1999 yılında tamamladı Hâlen MÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmektedir

· Osmanlı Devletinde Reisülküttâblık Müessesesi (XVIII Yüzyıl), İstanbul 2001

· Feridun Ahmed Bey, Münşeâtü's-Selâtîn, TDVİA, (Baskıda)

· Muahedât Mecmuası III, (Dizin), TTK (Baskıda)

· Muâhedât Mecmuası IV, (Dizin), TTK (Baskıda)

· Ahmet Resmî Efendi, Halîfetü’r-Rüesa, (Dizin), (İstanbul 1992), 5-16

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com