Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
denizi, java

Java Denizi

Eski 08-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Java Denizi

düzenleAğustos 2007

Java Denizi ( Endonezyaca: Laut Java) Endonezce

Sunda Kayalığı`nda bulunan sığ (derinliği az olan) bir denizdir (310000 km²) Deniz Endonezya`nın adaları arasında uzanır Kuzeyde Güneydoğu Asya'da yer alan dünya'nın en kalabalık Müslüman (200 Milyon) ülkesidir Hollanda'nın geçmiş sömürgelerinden biridir 17 Ağustos 1945 yılında bağımsızlığını kazanmıştır 17000 adadan oluşan ülke dünyanın en büyük takımada devletidir Aynı zamanda ASEAN ve İKÖ üyesidir

Borneo, güneyde Ada

Java, batıda Programlam dili için Java programlama dili başlığını inceleyinizÖn BilgiJava Sun Microsystems mühendislerinden James Gosling tarafından geliştirilmeye başlanmış gerçek nesneye yönelik, platformdan bağımsız, yüksek performanslı, çok işlevli, yüksek seviye, interpreted[adım adım işletilen] bir dildir (son ozellik, yani adım adım isletilen konusuna aciklik getirilecek)

Sumatra ve doğuda Sumatra (bazen Sumatera) yüzölçümü açısından dünyanın en büyük altıncı Adaadasıdır Ayrıca tamamıyla Endonezya`ya ait en büyük ada unvanına da sahiptir (diğer iki ada, Borneo ve Yeni Gine, kısmen Endonezya`da yer almaktadırlar)

Sulawesi bulunur Güney Çin Denizi`ne bağlı olan Image:Bien DongpngGüney Çin Denizi

Kalimata Boğazı onun kuzeybatısındadır
Balıkçılık Java Denizi`nde önemli bir canlılığa sahiptir Alanda 3000`in üzerinde balık türü yaşamaktadır Bu alandaki mevcut ulusal parklardan biri Karimunjawa`dır Jakarta anakarasının kuzeyinde Thousand Islands adaları bulunur Java Sea civarındaki yerler turistik gezi için popülerdir Scuba dalışı su altı mağara fotoğrafçılığı, gemi enkazı, mercan, sünger ve diğer sahil yaşamını keşfetmek için fırsat sunar
Java Deniz Savaşı, 2 Dünya Savaşı`nda 1942`nin Şubat ve Mart`ı esnasında olağan üstü donanım savaşları`ndan birine sahne olmuştur Hollanda, Britanya, Avustralya ve ABD`nin deniz kuvvetleri Java`yı Japonya saldırılarından korumaya çalışırken adayı neredeyse tamamen harap ettiler

Bu makale, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Java Denizi maddesinden kopyalanmıştır Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında özgürce kullanılabilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com