Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akın, anadolu, fiziki, haydar, lisesi, tarihçe, teknik, yapı

Haydar Akın Anadolu Teknik Lisesi Tarihçe Ve Fiziki Yapı

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Haydar Akın Anadolu Teknik Lisesi Tarihçe Ve Fiziki Yapı

Tarihçe ve fiziki yapı
Ali Haydar Akın Vakfı tarafından yaptırılan Haydar Akın Anadolu Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi'nin inşaatı 1993 yılında başladı Resm açılışı, dönemin cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından 14 Ekim 1995 tarihinde gerçekleştirilen Haydar Akın Anadolu Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü'nün 12 Temmuz 1995 tarih ve 4841 sayılı onayıyla 1995-1996 öğretim yılında hizmete girdi
1995-1996 öğretim yılında Bilgisayar, Elektronik, Konfeksiyon bölümlerinde toplam 96 öğrenciyle eğitim ve öğretime başlayan okulun bölümleri, 2006-2007 öğretim yılında Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Giyim Üretim Teknolojisi alanları olarak değişti
Haydar Akın Anadolu Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi, özel projesinde toplam 13 dönümlük bir arazi üzerinde yer alır Bu arazinin 8590 m2'lik olan inşaat alanı, dört eğitim binası, bir sosyal tesis, bir lojman ve bir kapalı spor salonu olmak üzere toplam yedi bölümden oluşur Okulun dört eğitim binasından ikisi olan A ve B blokları 1995 yılında hizmete girdi
Okulda; onüç derslik, üç bölüm, yedi idare odası, projeksiyon sınıfı, İnternet erişimli kütüphane, konferans salonu, spor salonu ve kantin bulunur

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com