Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hakkında, hipnoz

Hipnoz Hakkında !!!!

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hipnoz Hakkında !!!!

Merhabalar
Ben hipnoz ile ilgilenmeye başladımŞu hızlı hipnozlara göz atıyorum adam ilklerde telkin veriyor işte bir takım hareketler yapıyor bunları deniyorumfakat adam birden hipnoz edilecek kişiye uyu diyor ve o da hipnoz oluyorBu nasıl bir şey ben anlayamadım açıklarsanız sevinirim bende hemen uyu dedim ama olmadıBunun için önemli bir anı yakalamakmı gerek yoksa telkinlerle kişiyi hazırlayıp sonra uyu dediğinde beynin ona uyup tepki vermesimi gerek
Uyu bölümünü açıkçası anlayamadım Cevaplarınızı bekliyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Hipnoz Hakkında !!!!

Eski 08-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Hipnoz Hakkında !!!!

şimdi kardeş hipnoz yapmada önemli bi nokta var subjenin yani hipnoz yapacağınız kişinin dikkatini bi yerde toplamak yani tamamiyle mesela elinize konsantre olmasını istiyorsunuz onu konsantre edicek telkinler vericeksiniz ve subje bu konuda istekli ve beklentileri olan biri olmalı yani ne kadar beklenti o kadar hızlı hipnoz mesela siz bişeye odaklanıyosunuz ya bi an göz dalması diyelim birisi size bi anda dürtünce nasıl tepki verirsiniz bi anda mesela arkanıza dönüp he noldu gibisinden hızlı cevaplar verirsiniz burdada subje dalmışken onun beklemediği bi hareketi ona yaparak hipnoza sokma işlemi var hızlı hipnoz biraz zor olabilir çünkü hem sözlerinle etkileyeceksin hemde bi anda hipnoza girmesini sağlayacaksın bence yavaşından başla ) yani telkin verdirerek yada hayal kurdurarak olanlarından başla

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com