Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağrı, duzgoren, ilköğretim, okulu, taşlıçay

Duzgoren İlköğretim Okulu Taşlıçay Ağrı

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Duzgoren İlköğretim Okulu Taşlıçay Ağrı

Duzgoren İlköğretim Okulu Hakkında - Duzgoren İlköğretim Okulu Tanıtım - Duzgoren İlköğretim Okulu Resimleri - Duzgoren İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

KÖY ve OKULUN TARİHÇESİ

Düzgören Köyü,115 haneden oluşmuş,ilçeye 6 km uzaklıkta bir köydürBatısında
Yardımcılar Köyü,doğusunda Kumluca Köyü ve Yeniköy,güneyinde ise Tanrıverdi
Köyü yer alırDüzgören Köyü'nde ilk eğitim,eğitmenlerce yapılmış olup 1964 te halen
kullanılan Düzgören Köyü İlkokulu'nunbinası hizmete girmiştir1997 yılında sekiz yıllık
eğitime geçilmesiyle ''Düzgören İlköğretim Okulu"olarak eğitim öğretime devam et-
mektedirOkul konum olarak köyün merkezinde yer almaktadır
Okulumuz iki bina bir lojman ve tuvaletler ile tezeklikten oluşmaktadırBirinci binada
iki derslik(1,4-5 sınıflar),müdür odası,ikinci binada bir derslik(3 sınıflar) ve bir kömürlük
bulunmaktadırAyrıca okul lojmanı derslik(2sınıflar) olarak kullanılmaktadırOkulda yaka-
cak olarak tezek ve kömür kullanılmaktadırKöyde terör nedeniyle güvenliği sağlamak
amacıyla köy koruculuğu sistemi vardırŞu anda mevcut olan 8 köy korucusu ikişerli
gruplar halinde nöbet tutmaktadırlarBu durum bize bir çok yarar sağlamaktadırBu
sayede köylü ile direk iletişim kurup görüşebiliyoruz

Binaların bakım ve onarımı;ilçe milli eğitim müdürlüğünün verdiği malzeme ile okulumuz
personeli tarafından eğitim-öğretim yılı başında yapılmaktadırOkulumuzun norm kadrosu
4 tane olup,öğrenci sayısının fazlalığı nedeniyle 5 tane sınıf öğretmeni bulunmaktadır

Mevcut Öğretmenler;Ömer İMAT,Nilay AKYÜZ,Dilek YILDIZ,Elvan KIRALAN,
Emel KIRALAN

Öğrenci Mevcutları;1/A sınıfı 10 kız-14 erkek,2/A sınıfı 11 kız-13 erkek,3/A sınıfı 24
kız-13 erkek,4/Asınıfı 22 kız-20 erkek,5/A sınıfı 15 kız-7 erkekToplam 148 öğrencimiz
vardır
Devamsız öğrencimiz yoktur

Okulumuz öğretmenleri Taşlıçay'da,kalmakta kaymakamlık oluru ile olup okula geliş-gidiş
yapmaktadırlar

Okulun Genel Durumu:

Okulun yakacak ihtiyacı Taşlıçay Kaymakamlığı tarafından karşılanmaktadırOkulumuzun temizliği ve sobaların yakılması okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılmaktadırOkulumuzdaki öğrenci sayısının artması nedeni ile mevcut sınıflar yetmemektedirOkulumuzda kömür yakıtı kullanılmaktadırOkul bahçesinin ihata duvarı ve kapısı tüm çabalara rağmen yapılamamıştırSınıflarımızın bazılarında elektrik tesisatı bulunmamaktadırOkulumuzda su yoktur

Köy ilköğretim okullarının eğitim-öğretim hazırlığı,devamı ve sürekliliği ilçe kaymakamlığının ve köy öğretmenlerinin özverili çalışmaları ile mümkün olmaktadır

Duzgoren İlköğretim Okulu Ağrı Taşlıçay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Duzgoren İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Duzgoren İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Duzgoren İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Duzgoren İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: DUZGOREN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Düzgören Köyü

E-mail Adresi :Bilgi Yok

Web Adresi :http://okulwebmebgovtr/04/07/590920/

biz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com