Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alata, erdemli, ilköğretim, mersin, okulu

Alata İlköğretim Okulu Mersin Erdemli

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alata İlköğretim Okulu Mersin Erdemli

Erdemli Alata İlköğretim Okulu Hakkında - İlköğretim Okulu Tanıtım - İlköğretim Okulu Resimleri - İlköğretim Okulu İletişim

TARİHÇE

1966 yılında inşaatına başlanan Alata İlkokulu 1967 yılının kasım ayında Akdeniz İlkokulunda 123 sınıf öğrencilerinin ayrılmasıyla eğitim- öğretime kurucu okul müdürü olarak Cemal AYHAN’ın idaresinde başlamıştır Okul eğitim- öğretime 3 sınıftan başladığı için aynı yıl mezun vermemiştir Okulun ilk mezun öğrencisi 1968- 1969 öğretim yılında 1261969 tarih ve 1nolu diploma ile mezun olan ALİ GÜRBÜZ’ dürOkuldan şimdiye kadar 1867 öğrenci diploma almaya hak kazanarak mezun olmuştur

Okulda kurucu okul müdürü Cemal AYHAN’ın ERDEMLİ ilçesi İlköğretim müdürlüğüne atandığından sırasıyla okul müdürlüğünü Hüseyin AKGEDİK, Mehmet ÖNER , Eyüp YILMAZ yapmıştır Şu anda ise okul müdürü Veli SARI'dır

Okul binası, eğitim-öğretime eski binada devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı- Erdemli Belediyesi iş birliği ile 10 derslikli 2 katlı yeni bir bina yapılarak haziran 1989 yılında eğitim-öğretime açılmıştır Kullanılmayan eski bina inşa 1989 yılında Sağlık Bakanlığına verilerek Erdemli Kız Sağlık Meslek Lisesine dönüştürülmüştür

Alata İlkokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 771897 tarih ve 4480 sayılı yazıları ile ALATA İLKÖĞRETİM okuluna dönüştürülmüştür 1997-1998 öğretim yılında 6sınıf olarak 2 şube açılmıştır

İletişim:

Adresi: TABIYE MAHOSMAN ÇAVUŞ CDNO:57
Telefon Numarası: 3245151895
Web adresi: http://wwwalatamebk12tr/

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com