Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgin, bornova, ilköğretim, izmir, necmiye, okulu

Necmiye Bilgin İlköğretim Okulu Bornova İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Necmiye Bilgin İlköğretim Okulu Bornova İzmir

Necmiye Bilgin İlköğretim Okulu Hakkında - Necmiye Bilgin İlköğretim Okulu Tanıtım - Necmiye Bilgin İlköğretim Okulu Resimleri - Necmiye Bilgin İlköğretim Okulu İletişim

Necmiye Bilgin İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Manisa doğumlu Fatma Necmiye ( Denizci ) Hanımefendi, Ulucamii'de müderrislik yapan Ali Efendi Hoca'nın kızıdır Çok küçük yaşında Devlet Demir Yollarında memur olarak çalışan, yine Manisalı bir ailenin evladı Şevket BİLGİN ile evlenen Necmiye Hanım, ortaokulda öğrenimini yarıda bıraktı
Bu nedenle, kendi yapamadığı eğitimi, yapmak isteyip de okul yokluğundan ya da uzaklığından yapamayanlar için bir eğitim kurumu yaptırmak ve bağışlamak en büyük hayaliydi
Eşinden kalan emekli maaşlarını biriktirerek, evlatlarının da yardımıyla bu kurumun yapım masraflarının büyük kısmını karşıladı
Bu okulun seçiminde onu etkileyen en önemli unsur çocukların çok güzel bir manzara görecek olması hemen her sınıfın, ders aralarında önlerinin açık olması idi Burada bir spor salonu yapılmasını da çok arzu ediyordu
Yaşamının önemli bir kısmını eşinin memuriyeti nedeniyle Ege'nin birçok köy, kasaba ve kentinde geçiren Fatma Necmiye hanımefendi, namazında niyazında olmakla birlikte, Atatürkçü, eğitimin önemine çok inanan, eğitim konusunda evlatları için çok açık görüşlü bir insandı İki kızından İzmir Olgunlaştırma Enstitüsünü, bir tanesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni, en küçük evladı oğlu da İstanbul Robert Kolej Yüksek Bölümünü bitirdi ve Amerika'daki bir Üniversiteden yüksek lisans diploması aldı
Necmiye Bilgin Hanımefendi 2004 yılında, 84 yaşında, bu okulun açılış gününü göremeden vefat etti Bir kızı, bir oğlu ve altı torunu yaşıyor

Necmiye Bilgin İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bornova
Okul Adresi : 113/26 sk No:1 İzyuva Bornova İzmir
Okul Telefonu : (232) 375 69 68
Okul Fax : (232) 375 70 77
Okul Web : http://wwwnecmiyebilginmebk12tr
Okul E-Mail : 962564@mebk12tr
Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Ulaşım Bilgileri:
Lojman Durumu : Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Necmiye Bilgin İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com