Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bergama, bölcek, ilköğretim, izmir, okulu

Bölcek İlköğretim Okulu Bergama İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bölcek İlköğretim Okulu Bergama İzmir

Bölcek İlköğretim Okulu Hakkında - Bölcek İlköğretim Okulu Tanıtım - Bölcek İlköğretim Okulu Resimleri - Bölcek İlköğretim Okulu İletişim

Bölcek İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Bölcek henüz köy statüsünde iken İlkokul öğretimi,1928 yılında 3 yıllık olarak o zaman ki muhtarlık odasında başlamıştırDaha sonra ilkokul binası 1931’de yapılmış ve 5 yıllık eğitim öğretime geçilmiştirBu bina zamanla çok eskidiğinden tamamen yıkılarak aynı yere 1965 yılında 1 katlı 5 derslikli betonarme olarak yeniden yapılmıştır2001-2002 öğretim yılının sonuna kadar 1,2,3,Ana sınıfı bu binada((B) blok)eğitimini sürdürmüştür

Bölcek’te 1968 yılında Belediyenin kurulması ile bir ortaokula ihtiyaç duyulmuş 07101969 tarihinde Bölcek Ortaokulunun eğitim ve öğretime başlamasında İlkokul Müdürü Fuat ALTINDAĞ ile Zamanın Belediye Başkanı Fikri KAHRAMAN’ın ve kasaba halkının büyük katkıları olmuşturOrta okul geçici olarak bir binada eğitim öğretim yapmış,şuan ki binasına 12051986 tarihinde taşınmış olup;Eğitim öğretime bu binada devam etmektedirB blok öğretim binası 2002-2003 öğretim yılında A blok’a taşınarak eğitim-öğretimini tek binada toplamıştırBölcek ilkokulu orta okul ile 01071998 tarih ve 310/60277 sayılı Valilik oluru ile İlköğretim olarak birleştirilmiştir

AMAÇLARI : Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı ,Türk Milli Eğitimi’nin amaçları doğrultusunda yetiştirmek,kendisine ,ailesine ,çevresine ,milletine ve daha geniş anlamda insanlığa yararlı bir kişi haline getirmektir

OKUL BİNA DURUMU : Okulumuz (A) ve (B) blok olmak üzere iki binadan oluşmaktaydıAncak Eğitim öğretimde daha başarılı ve hedeflenen amaçlara ulaşılabilmesi amacıyla (B) blok öğretim binası (A) blok öğretim binasına 2002-2003 öğretim yılında kaymakamlık oluru ile taşınmıştır(A) Blok binamız iki katlı betonarme bina olup;8 derslik,1 çok amaçlı salon(Fen Bilgisi laboratuarı) 1 yönetim odası,2öğretmenler odası,1 iş eğitimi sınıfı ,1 bilgisayar dersliği,1 Kütüphane bulunmaktadır (B) blok ise Belediye ye ait olduğu için Belediye ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasındaki yazışmalardan sonra Bölcek Belediye Başkanlığına devri yapılmıştırOkulun aydınlatma şekli elektrik, ısınma şekli kalorifer sistemidir Su ve kanalizasyon şebekesi bağlıdır

DERSHANELER : Okulumuzun12345 6,7 ve 8ve Ana sınıfı Sınıflarının eğitim gördüğü 9 adet dersliği bulunmaktadırOkul Bahçesindeki tek katlı lojman ise ana sınıfı olarak binamızın bahçesinde kullanılmaktadırLojmanın diğer odaları ise spor malzemeleri odası ve arşiv olarak kullanılmaktadır

LABORATUAR :Okulumuzda okul aile birliğimizin çalışmaları sonucunda son derece modern bir Fen laboratuarı yaptırılmıştır Tuvaletlerimizin dışarı çıkarılmasından sonra Tuvalet yerleri onarımdan geçirilerek Bilgisayar dersliği ve iş eğitimi dersliklerine dönüştürülmüştür Gerekli araç gerecin sağlanması için gerekli istek sık sık üst makamlara yazılı ve sözlü olarak bildirilmektedir

OKUL VE SINIF KİTAPLIKLARI Okul kitaplığında öğrenci ve öğrenci velilerimizin destekleri ile 1500 civarında kitap bulunmaktadır Öğrenci ve öğretmenlerin ihtiyacını karşılamak için gerekli zenginleştirme çalışmalarına da devam edilmektedirAyrıca tüm sınıflarında kendi seviyelerine uygun ayrıca kendi kitaplıkları mevcuttur

ATÖLYE DURUMU : Okulumuz 2004-2005 öğretim yılında tuvaletler Bina dışına çıkarıldığından dolayı yerlerine İş Eğitimi atölyesi yapılmıştırİşlikler için gerekli dolap ve panolar temin edilmiştir

DEPO –AMBAR DURUMU : Okulumuzda bu amaçla yapılmış iki küçük bölüm bulunmaktadırOkulun odun ve kömürü orada tutulmaktadır

MİSYONUMUZ
Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, topluma ve kendisine faydalı ,sosyal ve sorgulayabilen bireyler yetiştirmek
VİZYONUMUZ
Bergama ve çevresinin kaliteli ,örnek ve ilk tercih edilen okulu olmak

Bölcek İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bergama
Okulun Adı : Bölcek İlköğretim Okulu
Okul Adresi : Bölcek Kasabası Bergama izmir
Telefon Numaraları : 0 (232) 6543013
Faks Numaraları : 0 (232) 6543021
E-mail Adresi : 626083@mebk12tr
Okulun Web Adresi: wwwbolcekiomebk12tr
Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı :
Metropol İçi / Dışı : Dışı
Ulaşım Durumu : Karayolu
Ulaşım Bilgileri:
Lojman Durumu : Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Bölcek İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com