Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
burdur, çeltikçi, eğitim

Çeltikçi, Burdur Eğitim

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çeltikçi, Burdur Eğitim

Eğitim
İlçe merkezinde iki ilköğretim okulu, bir de lise mevcuttur Okur yazarlık oranı yüksektir İlçe de bulunan okul sayısının azlığı ve nitelik olarak yetersiz olmasından dolayı öğrencilerin büyük çoğunluğu; Burdur merkezdeki ve Bucak ilçesindeki Anadolu Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Fen Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Süper Lisesini tercih etmektedir İlçede, son yıllarda üniversiteyi kazanan öğrenci sayısında artış olduğu gözlenmiştir
75 Yıl Çeltikçi İlköğretim Okulu; 1998 yılında eğitim-öğretim faaliyetine açılmıştır Okulun derslikleri, bilgisayar ve fen laboratuarı yönünden öğrencilerin kaliteli eğitim almaları için uygun dizayn edilmiştir Okulda eğitim tam gün olarak sürdürülmektedir
Burdur Valisi Can Direkçi'nin, ilçeyi ziyareti sırasında, 5 yıldır faaliyette olan okul binasının birinci katındaki kirişlerde ve kolonlarında çatlaklar bulunduğunu fark ederek, gereken incelemenin yapılması talimatını vermiş, bunun sonucunda; Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yaptırdığı denetimlerde, okulun birinci kat kirişlerinin gerektiği sağlamlıkta yapılmadığı, depreme ve çökmeye karşı dayanıksız olduğu tespit edilmiştir Uzmanlara yaptırılan inceleme sonucunda, 4 katlı binanın birinci katındaki kirişlerinde, yapım hatası nedeniyle zaman içinde çatlaklar ve ayrılmalar meydana geldiği de belirlenmiş Okulun sorunlu kirişlerinde onarım ve güçlendirme yapılması gereği üzerine, Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü, okulun boşaltılmasına karar vermiş Onarım çalışmaları öncesinde, ilköğretim okulu öğrencileri, aynı mahalle ve bölgedeki Yunus Emre İlköğretim Okulu ile Çeltikçi Lisesi'ne yerleştirilmiştir Boşaltılan okula sadece görevlilerin girmesine izin verildiği, ders malzemelerinin de diğer okullara taşınmıştır Okul binasındaki eksiklikler için, soruşturma başlatılmıştır
Okulun boşaltılmasının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen okul faaliyete geçmemiştir 75 Yıl Çeltikçi İlköğretim Okulu 6, 7 ve 8 sınıf öğrencileri Çeltikçi Lisesi'ne, 1, 2, 3, 4 ve 5 sınıf öğrencileri ise Cami Mahallesinde bulunan Yunus Emre İlköğretim Okulu'na yerleştirilmiştir Bu öğrenciler Çeltikçi Lisesi'nde ve Yunus Emre İlköğretim Okulu'nda öğleden sonra eğitimlerini sürdürmektedirler
Yunus Emre İlköğretim Okulu; İlçemizin Cami Mahallesinde bulunan; tek katlı bir okuldur İlköğretimin ilk aşaması olan Anaokulundan, 5 sınıfın sonuna kadar eğitim faaliyetleri sürdürülmektedir Okuldaki mevcut dersliklerin yetersizliğinden dolayı, 5 sınıfı bitiren öğrenciler, 6 sınıftan itibaren 75 Yıl Çeltikçi İlköğretim okulunda eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmekte iken, 75 Yıl Çeltikçi İlköğretim Okulu'nun kolonlarında ki çatlaklıktan dolayı öğrenciler, Çeltikçi Lisesi'nde öğleden sonra eğitimlerini sürdürmektedirler Eğitim-öğretim faaliyetleri tam gün uygulanmakta iken, 75 Yıl Çeltikçi İlköğretim Okulu'nun kolonlarındaki çatlaklıktan dolayı sabahçı ve öğlenci olarak iki grup olarak yapılmaktadır Sabah Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencileri, öğleden sonra ise 75 Yıl Çeltikçi İlköğretim Okulu 1 sınıftan 5 sınıfa kadar olan öğrenciler derslikleri kullanmaktadırlar Okulumuzda bilgisayar laboratuarı mevcuttur
Çeltikçi Lisesi : İlçenin tek lisesidir Düz lise olarak eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir İki katlı eğitim binasında bilgisayar laboratuarı da mevcuttur Eğitim-öğretim faaliyeti tam gün uygulanmakta iken, 75 Yıl Çeltikçi İlköğretim Okulu'nun kolonlarındaki çatlaklıktan dolayı sabahçı ve öğlenci olarak iki grup olarak yapılmaktadır Sabah Çeltikçi Lisesi öğrencileri, öğleden sonra ise 75 Yıl Çeltikçi İlköğretim Okulu 6, 7 ve 8 sınıf öğrenciler derslikleri kullanmaktadırlar
İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü : Halk Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu kurslara rağbet çoktur Söz konusu kursların bitiminde sergiler düzenlenmekte, kursiyerlere sertifikaları verilmektedir Sayın Valimiz bu sergilerden birinin açılışına iştirak etmişlerdir Meslek ve beceri edindirme açısından çok yararlı olan bu kurslar devam etmektedir Kursiyerlerin kurs bitiminde almış oldukları sertifikayla iş bulma imkanları doğmuştur İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu kurslardan birkaçı şunlardır Dikiş-nakış, bilgisayar, folklor, kalorifercilik kursları

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com