Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çinde, dev, sıçan, yakalanan, şaşırttı

Çinde Yakalanan Dev Sıçan Şaşırttı!

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çinde Yakalanan Dev Sıçan Şaşırttı!

Güney Çin'in Fujian'da bir köpek büyüklüğünde dev bir sıçan yakalandıDev sıçan Çin'de yakalandıToplam 6 kilo ağırlığındaki bu dev sıçan'ın kuyruğu 12 inç yani 305 santim olarak ölçüldü

Dev sıçan Çin'de yakalandıToplam 6 kilo ağırlığındaki bu dev sıçan'ın kuyruğu 12 inç yani 305 santim olarak ölçüldü

6 milyon insanın yaşadığı şehirde yakalanan dev sıçan, Xian adlı bir fare avcısı tarafından haftasonu yakalandıktan sonra şehrin merkezinde insanlara gösterildiDev sıçanı yakalayan Xian ilk önce onu iri bir kedi sandığını belirterek, "yakaladıktan sonra sıçan olduğunu anladımÇünkü kocaman dişleri oldukça korkunç görünüyorduSanırım bu sıçan nadir görülen türlerden birisiBu bakımdan öldürmeden ilgililere teslim edeceğim" şeklinde konuştu

Bambu şıçanı olarak bilinen bu tür Kuzey Çin'den Burma ve Wietnam arasında bulunuyorBugüne kadar yakalanan en büyük bambu sıçanı 8 kilo ağırlığındaydıGünün büyük bölümünü yeraltında geçiren Bambu sıçanları adında da anlaşılacağı gibi bambu yiyerek beslenirÇin'deki fare avcıları bu sıçanları eti için avlıyor ve pazarlarda satılıyorÇinliler Bambu sıçanının etine bayılıyor

Dünyanın bilinen en büyük fareleri ise Afrika'da yaşayorAfrika keseli sıçanları olarak bilinen bu fareler 36 santim boyunda oluyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com