Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anne, boylemidir, kizlar, yaa

Anne Yaa !!.Bu Kizlar Hep Boylemidir..

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Anne Yaa !!.Bu Kizlar Hep Boylemidir..

Anneyaaaa !!!

Bu kizlar hep boylemidir ??

İncecikten bir kar yağar

Tozar Elif Elif diye

Deli gönül abdal olmuş

Gezer Elif Elif diye

…Ekinler bicilmis,harmanlar dovulmusmahsuller satilmis,mevsim sonbahara girmis ve kasabaya sessizlik cokmustu,sessizlik vardi ama hayat devam ediyordu,ev hanimlari komsulara gidip caylar kahveler icerek dedikodu yapiyorlar,sezonun yorgunlugundan sonrada kasabanin erkekleride kahvelere gidip domino –kagit oynayip erkek erkege sohbet ediyorlardiOrta yaslilarin ve biraz daha yasli olanlarin hayatlari sakindi ama birde kasabanin gencleri vardi,kimileri ergenlige yeni adimlarini atiyor, kimileride ergenligin uzerinde bir yerlere gelip evlilige adim atacak yas,a gelmislerdi,Bu genclerin vucutlarinda, ruhlarinda fikir fikir genclik kurtlari kayniyor ve sessizlik onlardan cok uzakta kaliyordu
Anadolunun ortalarinda bir yerde kendi yagi ile kavrulan bir tarim kasabasiydiCivarindada 15 tane koy vardi,kasabada ilk okul orta ve birde lise vardi,ama orta okuldan sonra liseye gidenlerin sayisi azdi, 16-18 yaslarina gelen kizlari aileleri cabucak bas goz ederlerdi,liseyi bitiren erkek veya kizlarda universite okumak icin baska sehirlere giderlerdi, cocugunu universitede okutmak her baba icin kolay bir sey degildi

…Isde Mehmet’de orta okuldan sonra okuyamayanlardan biriydi,babasi onu kasabadaki tek makine tamircisinin yanina vermisti, burda kaynak-torna ve tarim makinlerinin bakimlarini ogreniyordu,eli ise yatkindi ustasinin gosterdigi seyi bir seferde kafasina yerlestiriyor ikinci bir sefer bu boylemi olacak Usta diye sormuyordu19 yasina geldigi zaman meslegininde uzmani oldu genc yasinda kasabanin Mehmet ustasi olmustu,sayilip seviliyordu askere gidip geldikten sonrada,kendi Atolyesinde kendi basina calismayi planliyordu…Mehmetin buyuk dedesi, Musa cavus Canakkalede sehit olmustu ailede sehit olan birkac Mehmetcik daha vardi, onlarin anisina da aile ilk erkek evlatlarina sehit olan dedelerin hatirasi icin Mehmet adini koymuslardi

…Mehmetin dunyaya gelmesinden tam 3 yil sonra kasabanin diger ucundaki kucuk bir evde genc anne dogum yapiyordu,hemde sancili bir dogum,kasabanin ebesi ve Iki yasli bayan genc anneye yardim ediyorlardi,genc kadin sanci cekerken bir yandan daIncecikten bir kar yagar tozar elif elif deli gonul abdal olmus gezer elif elif siirini okuyordu, sanki kendini bilmez bir halde devamli elif elif diye mirildaniyordu,neyseki tanrinin yardimiyla genc kadin cabuk kurtuldu, sokak kapisinin onunde asagi yukari dolasan genc baba bir sigara bitirip digerini atesliyordu,adamin annesi kapi onune-- geldi gozun aydin oglum esin kurtuldu dedi, genc adam kiz mi oglanmi diye soracaktiki- annesi Elif oglum Elif geldi dediadam bir kizlari oldugunu ogrendi ve kizin adini Elif koydular
…Elif ve Mehmet ayni kasabada yasadilar,biri ilk okulu bitirirken digeri basladi,ayni orta okula gittiler ama aralarinda birkac yas farki oldugu icin pek birbirlerini tanimadilarKasaba pek zenginlerin kasabasi degildi, birkac tane buyuk topraklari olan vardi,millet toprakdan geciniyordu,topraklar verimliydi ama kimsenin buyuk arazileri yoktu,bir coklarida baskalarina calisirlardi…Mehmet 20 yasina geldi ve her Turk genci gibi oda gorevini yapmak icin asker oldu,daha askere gitmeden evvel annesi babasi seni nisanliyalim ve yahut evlendirelim diyorlardi,etrafta Mehmete uygun kiz cokdu,bir cok genc kiz gozunun icine bakiyorlardi,Mehmet askerden sonra evlenmeyi dusunecegini soyleyip,anne ve babasini ikna etti…
Mehmetin askere gittigi aylardada Elif 17 yasina basarak guzel bir kiz olmustu, troy’un helen’i degildi ama onunda kendine gore bir guzelligi vardikimi zaman bahceye yardim eder kimi zaman mutfakda annesine kimi zaman da eline sisleri alip orgu orerdi, iste o yasa gelen kizlarin talipleride cikmaya baslardi,zaten kasabanin kizlari 18 ila 20 yasinda evlendirirlerdi,annesi 18,yasinda gorucu usuluyle gitmistigunler gectikce Elifin evine gelip agiz ariyanlarda cogalmaya basladi,bazen yakin koylerdende geliyorlardi,
Elif evlenmek icin cok erken deyip,annesinden kimseye soz vermesini istemiyordu,kendi yasiti olan bir arkadasinin cocugu bile olmustu,tam iki sene goruculer kapilarini cok ama cok asindirdilar,bazi Damat adaylari icin Elifin annesi ve babasida cok israr ettiler ama Elif,hayir simdilik evlenmek istemiyorum,cok uzerime gelirseniz alir basimi giderim diye onlara santaj yapmaya basladi,Yavas yavas evin kapisi goruculere ve haber getirenlere nazikce kapanmaya basladi,Elifin anne ve babasi Elif icin uzuluyorlardi cunku bu yorede 20 yasini bulan bir iki cocuk Anasi oluyorlardi,onlara gore sanki Elif Yillarca evlenmeyip baslarina kalacak gibiydi

…Mehmet askerden dondu,bir kac hafta sonra biraz borc ile biriki makine alip kendi dukkanini acti,kasabali onu taniyordu , saglam ve guvenli is yaptigini bildiklerinden yavas yavas dukkanina is getirmeye basladilar, kimi zamanda kendisi bazi ciftliklere gidip makineleri tamir ediyordu,hayat guzel yasamak guzeldi,yalniz kalbi bos oldugu icin sevmeye guzel diyemiyordu,sevmek icin kalpde birisinin olmasi gerektigine inaniyorduAnneside birkac hafta sonra hadi evladim evlenmek zamanin geldi,gonlunde kimse varsa arastiralim ve gidip isteyelim, yada biz sana eli ayagi duzgun namuslu oturakli bir kiz bulalim diyordu,Mehmetin yanitlari olumsuz oluyordu, acele etmeyin vakti gelince o da olur deyip gecistiriyordu
…Elif ana caddedeki manifaturacidan birkac cile mavi yun alip disari cikti yaninda kiz arkadasi vardi, o sirada yanlarindan bir traktor geciyordu, traktor olumune yavasladi ve direksiyondaki sisman genc,vay anam be yavrulara bak deyip laf atti,daha sonra biraz ilerdeki bos bir yere traktoru park etti, genc sisman delikanli kizlari evlerine gelene kadar uzaktan takip etti,kizlarda biraz pirelendiler hani,
Iki Gun sonra aksam uzeri Eliflerin kapilari calindi, annesi acinca kapidaki kadin tanri misafiriyiz dedi, buyur ettilercay kahve herkes birbirine bakti sonra misafir hanim ve esi, sadet’e gelip ogullari Mustafa’nin Carsida gezerken kizlari Elifi gordugunu cok hosuna gittigini ve kendilerininde Elifi gormeye geldiklerini eger beyenirlerse isteyeceklerini soyledilere Elif mutfak kapisinin yaninda icerdekileri dinliyordu,ayip olmasin diye salona gelip misafirlerin ellerini optu biraz oturdu ve odasina gittiElifin babasi bu an icin kizlarinin evlenmeyi dusunmedigini ama yine bir kendisine soracaklarini ve iki gun sonra haber gondereceklerini soyledigelenler kasabanin yabancilari degildi, buyuk bir arazi sahipleriydiler ve bir hayli zengindiler
bir gun sonra Elif annesine ve babasina yine evlenmek istemedigini kimselere soz vermemelerini istedi, kasabanin kendine gore kanunlari vardi soz verildimi is bitmis sayilirdi…

Iki gun sonra Mustafanin annesi yaninda baska bir kadinla yine geldi, Elifi cok beyendiklerini ve ogullarina istediklerini soyledi, bu arada bir cok vaatlerde bulundular Elif evinin prensesi olacakti eli sicak sudan soguk suya degmeyecekti yeterki ogullarini mesut etsindi vs,vs,Goruculer nazik sekilde geri gonderildiler cunku bu an icin Elif evlenmeyi dusunmuyordu, en azindan evlenecegi kisiyle arasinda bir elektriklenme olmaliydi…Babasi ise cok uzgundu kizinin iyi bir kismeti geri teptigini dusunuyordu,Mustafayla evlenirse zengin bir kapiya gelin olacakti,Mustafa Elife asik olmustu,carsi Pazar arkadaslariyla Elifi takip ediyordu, bir seferinde Elifi bir koseye kistirip Kiz seni cok seviyorum Elif,gel evlen benimle bu kasabada benden iyisini bulamazsin demisti, Elifde,pesimi birak benden sana es olmaz,kasabada kiz dolu onlardan birini sec demisti,

…Elifin babasinin orta halli bir tarlasi vardi, mevsime gore sebze yetistirirdi tarlanin bir kosesindeki buyuk kuyudanda tarlayi sulardi,kocaman bir su motoru vardi, o gun ne olduysa bir turlu motoru calistiramadi,cok ugrasti ama su pompasi nuh dedi peygamber demedi,motor bir hayli agirdi kasabadaki tamirciye goturmek cok zorduisleri yarida birakti yarim saat yuruyup carsidaki Mehmetin Atolyesine geldi selam Verdi Mehmet ustaya derdini anlatti,karsisinda genc bir usta vardi bir yandanda acaba bu Adam motorumu tamir edebilirmi diye suphe vardi,Mehmet iki saat sonra gelirim deyip adami gonderdi, Saat 4 siralarinda Mehmet tarlaya geldi elinde agir takim cantasi vardi,Mehmet yarim saat kadar motorla ugrasti iki kucuk parca degistirdi,bu arada adam Taracada oturup onlari seyreden kizi Elif,e seslenip hadi yavrum bize iki kahve yap dedi, birkac dakika sonra Elif elindeki tepside iki fincan kahveyle yanlarina gelip kahveleri ikram etti,Mehmet Tepsiden kahvesini alirken goz goze geldiler,her ikisinin kalplerindede bir kivilcimlanma oldu,
Mehmet az bucuk daha ugrastiktan sonra su pompasini calistirdi, Babaninda yuzu guldu, sonra borcumuz ne kadar Mehmet usta diye sordu,Mehmet kucuk bir parca daha degistirmem lazim ama yanimda yok, yarin bu saatlerde gelir takarim deyip ayrildidukkanina dogru yururken Elifin sulieti adeta onunde dans ediyordu,akli geride kaldi, aslinda degistirecegi parcaya cok luzum yoktu ama Elifi birdaha gormek icin bir bahane bulmustubir anda kendi dudaklarini Elifin dudaklari uzerinde hissediyordudukkanina gelip kucuk bir sandalyeye oturdugu zaman allah allah bana ne oluyor, galiba birisine carpildim diye dusunuyordu

…Elif yalniz basina kalip yatagina uzandigi zaman Mehmet gozlerinin onune geldi,delikanliyi sanki ilk defa goruyor gibiydi, birkac yil evvel bir kiz arkadasinin nisaninda gordugunu hatirladi,o zamanlar daha zayif di, grek’lerin adonis’i degil ama yakisikli cocuk diye dusundu
Ertesi gun Mehmet yine Eliflerin Tarlasina geldi,Elif yine taracada oturmus hem orgu oruyor hemde sagi solu dikizliyordu,Mehmet su pompasiyla biraz daha ugrasti,kucuk bir parca degistirdi, Elifin babasi yine seslenip hadi kizim getir su kahvelerimizi dedi,kahveler geldi Yine gozler birlesti her iki cift gozde sanki bir birlerini ceken bir seyler var gibiydi
Mehmet aksam evine gidince yemekte annesine Elifi ve evlerini tariff etti,hele bir arastir bakalim nasil bir kizmis diye sordu,annesinin gozlerinin ici gulmeye basladi, aslan oglum sonunda evlenmeye karar verdin galiba dedi, Mehmetde dur be ana denizi gormeden pacalari sivama dedi
Mehmetin annesi Elifi arastirdi,annesini cocukluk zamanindan tanirdi,gunun sonunda Eliflere haber gonderip gorucu geleceklerini soylediler, ve bir aksam uzeri anne-baba ve Mehmet goruculuge gittiler,Elifin yanaklari alev alev yaniyorduanneside insallah kizim bu kismetini geri tepmez diye dusunyordu,selam sohbet kahveler icildi sohbetler edildimisafirler evlerine donduBir gun sonra Mehmet yine annesine donup anne Elifi isteyelim dedi 3 gun evvelden yine haber salindi bu sefer kucuk bir hediye ve cicekle kiz istenmeye gidildi…Annesi daha once Elifi koseye kistirip fikrini sordu, Elifin icindede bir seyler kayniyordu Tamam Mehmet ile evlenmeye razi olacagim dedi
…istediler kizi babasida verdim dedi, soz kesildi, 6 ay icinde dugun yapilmasina karar verildiElif mutlu VE Mehmet mutluydu, yalniz mutsuz olan birisi vardi oda zengin ciftcinin oglu Mustafaydi, bu arada Mehmet kendine kucuk bir kamyonet aldi, dukkanina getirilemeyecek makineleri kendi gidip tamir etmeye basladi,
Bir gun yine arabasina biniyorduki yaninda bir kamyonet durdu icinde Mustafa ve iki arkadasi vardi, Mustafa boburlene boburlene
Mehmetin yanina yaklasti ve bak Mehmet Elifi ben cok seviyorum,cok kotu seyler olmadan kizdan vazgec dedi
Mehmetde --sevgiler ne Parayla satilir nede alinir, kiz seni sevseydi sana gelirdi, zorla guzellik olmayacagini bilmen lazim dedi Mustafa-ben Elifin pesini birakmiyacagim kisa zamanda ondan ayrilmazsan basina kotu seyler gelecek diye tehdit savurdu, Memhet , her kim olursa olsun, ancak benim cansiz vucuduma bastiktan sonra Elife ulasabilir simdi defol git burdan dediMustafa yine gorusecegiz deyip cekti gitti

…Mehmet ve Elif beraberce cikmaya basladilar boylece birbirlerini daha iyi taniyorlardi, bir gece yarisina dogru Mehmetin atolyesi yakildi, ayni anda yandaki dukkandada buyuk zarar oldu,Mehmet kundaklamanin kimden geldigini cok iyi biliyordu,polis geldi jandarma geldi bir suru sorular sordular,dusmanin varmi dediler, Mehmet yok dedi,bir gun sonra yanina iki arkadasini alip Mustafalarin ciftligine gitti, Mustafa ortalikda gorunmuyordu,Mustafanin babasini gordu, bak amca-oglunun dukkanimi yaktigini goren iki tane sahidim var,polise ve jandarmaya isim vermedim,soylersem oglun hapislere girecek,sizin icin iyi olmaz,ben anlasmaya geldim dedi Mustafanin babasi-ya oylemi soyle bakalim zararin icin kac para istiyorsun dedi Mehmet ben buraya para icin gelmedim, Mustafa nisanlimi rahat biraksin tek istedigim o birdaha beni veya nisanlimi rahatsiz ederse hic cekinmeden polise gidecegiz dedi,babasi peki ben Mustafayla konusur ikaz ederim,dukkanin icin tazminat istiyorsan yardim ederim dedi, Mehmet luzum yok amca- benim sanatim ellerimde ve beynimde birkac makinenin yanmasi o kadar muhim degil dedi O gunden sonra Mustafa ne Elifi nede Mehmeti rahatsiz etti

Iki ay sonra dugun yapmaya karar verdilerBazi ev esyalari icin Mehmet ve Elif alis verise ciktilar,Elif sunu istiyorum, digeri bu renk olsun,buz dolabi biraz buyuk olsun filan diye koca bir liste cikardi,…Mehmet Elifi kapilarinin onune getirince, Elif Mehmete donup, evlenince ayri evimiz olsun, ne senin alien ne de benim ailemle oturmiyalim dedi, Mehmet dusunuruz dedi ve Elif birakti
aksam yemek yerlerken Mehmet annesine donup
ya anne bu kizlar hep boylemidir—kocalarinin aileleriyle beraber oturmak istemezlermi dedi…anneside- devir degisti evladim, babanin ailesi beni istemeye geldiklerinde 17 yasindaydim benim fikrimi bile sormadan babana ver verdiler dedi

Iki ay sonra Mehmet ve Elif guzel bir dugunle dunya evine girdiler onlar erdiler muradlarina,bir yil sonra bir ogullari oldu 2 yil sonra bir gun Mustafa dukkanin kapisi onunde belirdi, Mehmet tedirginlikle iceri davet etti sandalye gosterdi,ciragi gonderip cay soyletti, bu arada Mustafanin ne istiyecegini merak ediyordu, Mustafa- Mehmet usta bizim bicer doger pek iyi calismiyor yakinda ekin bicip Harman dovecegiz, vaktin oldugu zaman gelip bir servis yaparmisin diye sordu, Mehmetde musteri veli nimetimizdir tabi gelirim dedi,… sonra Mustafa, biliyormusun Mehmet ben sana kotulup yaptim ama sen beni polise sikayet etmedin sana tesekkur borcluyum,birde bazi seyleri anliyabilmek ve idrak edebilmek icin zaman lazimmis,bir zaman sonra bende askin Ve sevginin parayla satin alinamayacagini ogrendim sonrada beni seven biriyle evlendim dedi, daha sonra elini uzatip gecmisi unutup dost olalim dedi…Mehmet kafani yorma Mustafa ben cokdan unuttum,yolun carsiya dustukce gelir cayimi kahvemi icersin dedi

Sir altan tarafindan yazilmistir
Fiction
17 ekim 2010 sydney
Okuyanlara yuzlerce tesekkurler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com