Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Program Anlatımları [Resim & Video]

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2005, anlatım, kurulumu, resimli, server, sql

Sql Server 2005 Kurulumu Resimli Anlatım

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sql Server 2005 Kurulumu Resimli Anlatım

SQL Server 2005 Kurulumu resimli anlatım

İlk ekranımızda Microsoft bize lisans sözleşmesini sunarBu ekranı Kabul ederek next deriz

Gelişmiş yükleme sihirbazı sayesinde SQL server bize ayrıntılı bir rapor sunarYukarıdaki örnekte gördüğümüz üzere Setup bize bilgisayarda ISS özelliğinin yüklü olmadığını yada pasif durumda olduğunu,bunun ileride kimi SQL servislerinin çalışmasında sıkıntı yaratabileceğimi bildiriyor

İstersek rapor doğrultusunda gerekli düzenlemeleri yaparız yada herhangi bir değişiklik yapmadan kendimize güvenerek kuruluma devam ederiz[IMG]http://www*******com/images/smilies/smilegif[/IMG]

Bu pencerede Sql Server için hangi componentlerin yükleneceğini seçerizÖrnek veritabanları üzerinde çalışmak istersek advanced'a tıklayarak Örnek database'leri yükleyebilirizBu aşamada seçimlerimizi kullanım alanımıza göre yapmalıyız

Instance name ayarını burada default olarak bırakıyoruzTek veritabanı ile çalışcaksak default bırakmamızda bir sorun çıkmazFakat birden fazla Sql server'ı aynı makine üzerinde çalıştırmak istersek Named Instance kısmından hepsi için ayrı ayrı isim vermemiz gerekmektedir

Service Account kısmında Sql Server için yüklediğimiz Servislerin her biri için farklı hesaplar oluşturabilirizYada hepsini tek bir hesap üzerinden çalıştırabilirizUse a domain user account kısmını seçip doldurarak domain hesabı üzerinden kimlik doğrulamasını gerçekleştirebiliriz

En alt kısımda ise Setup işlemini bitirdikten sonra hangi servislerin başlatılacağını belirtirizBurada yine ihtiyaçlarımıza göre seçim yapmak performans açısından yararlı olucaktır

Bı kısımda Authentication Mode seçimi yaparızWindows Authentication mode seçersek windows hesabımızla veritabanına giriş yapabilirizMixed mode seçtiğimiz takdirde sql server authentication'ıda aktif hale getirmiş oluruzYani SQL üzerindede kimlik doğrulamasını gerçekleştirmemiz gerekirBu bize fazladan güvenlik sağlayacaktır

Microsoft'a ürünle ilgili geribildirim yapıp yapmayacağımız hakkında seçimleri gerçekleştiririz

Install'a basarak özetini gördüğümüz kurulum işlemini başlatırız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com